وعده مقامات عربستاني از حفاظت اين كشور در برابر شبه نظاميان داعش | اتاق خبر
کد خبر: 340164
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 05:51
عربستان روز جمعه شمار شبه نظاميان كشته شده داعش در جريان حمله نيروهاي امنيتي سعودي در خارج مكه را چهار نفر اعلام كرد و قول داد كه از اين كشور در برابر حملات بيشتر اين گروه محافظت كند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري رويترز از دوحه ، نيروهاي امنيتي عربستان روز پنجشنبه دو نفر از آنها را به ضرب گلوله كشته و دو نفر ديگر خود را در خارج اين شهر مقدس منفجر كرده اند.
اين حمله به دنبال سلسله تيراندازي ها و بمب گذاري هايي عليه نيروهاي امنيتي صورت گرفت كه باعث نگراني در مورد امنيت بزرگترين صادر كننده نفت جهان شد.
خبرگزاري رسمي عربستان روز جمعه به نقل از يك بيانيه وزارت كشور گفت : در بين اين چهار نفر سعيد عايض الشهراني قرار داشت كه هماهنگ كننده بمب گذاري در يك مسجد نيروهاي امنيتي در استان عسير در ماه اوت بود كه 15 كشته بر جاي گذاشت.
دربيانيه آمده است:'ما با عزم راسخ حملات را خنثي كرده و از امنيت اين كشور حفاظت خواهيم كرد. ما بايد در مقابل اين گروه جنايتكار و فعاليت هاي تروريستي آن وحدت داشته باشيم.'
تلويزيون العربيه تحت مالكيت سعودي ها، وسايل منفجره و سلاح هاي كمري كشف شده پس از تيراندازي روز پنجشنبه و نيز تصاويري از چهره هاي اين چهار نفر و تاريخ تولد آنها را نشان داد.
وزارت كشور عربستان همچنين گفت : مردان مسلح يك مامور پليس را در حين انجام وظيفه در روستايي نزديك به محل محل عمليات كشته اند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید