اقتصاد مقاومتی راه خروج از رکود کشور | اتاق خبر
کد خبر: 340321
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 19:50
استاندار سمنان با بیان اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، مورد تاکید مقام معظم رهبری می تواند رونق جامعه را در برداشته باشد، گفت: امروز راه خروج از رکود تبیین مطالبات است.

اتاق خبر: محمدرضا خباز صبح شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان سمنان به میزبانی استانداری، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با تیزبینی و درایت ویژه، شرایط بحرانی حاکم بر اقتصاد کشور را گوشزد فرمودند، ابراز داشت: راه نجاتی که امروز اقتصاد ما در حیطه اشتغال، رونق، خروج از رکود و ارتقاء نیاز دارد، تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی با همدلی و هم افزایی بین مسئولان دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی، نهادهای خدماتی و درنهایت مردم است.

وی با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها مختص به یک نهاد و یا ارگان نیست، افزود: وقتی سخن از راه نجات کشور بر طبق اصول و سیاست های اقتصاد مقاومتی مطرح می شود دیگر نمی توان گفت وظیفه هر نهاد و ارگان با دیگری متفاوت است و همه ما در قبال آن مسئول خواهیم بود.

اقتصاد مقاومتی بدون اقدام و عمل بی فایده است

استاندار سمنان اقتصاد مقاومتی را اقتصادی رونق محور با استفاده از داشته های داخلی دانست و گفت: همه ما می دانیم که راه نجات کشور اجرای عملی اقتصاد مقاومتی است و همه اعتقاد داریم که با اقتصاد مقاومتی می توانیم چرخ تولید کشور را رونق دهیم بنابراین باید به صورت عملی اقتصاد مقاومتی را در بخش های جامعه پیاده کنیم چرا که جز این راهی برایمان باقی نمانده است.

خباز با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی کاملا متفاوت است، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی روش اداره کشور بر مبنای اصولی مانند بهره کیری از داشته های خودی، صرفه جویی، تمرکز بر اشتغال زایی، افزایش تراز صادرات نسبت به واردات و ... است و باید گفت اینکه اقتصاد مقاومتی بهترین برای همدلی و هم افزایی در راستای بهره گیری از ظرفیت های داخلی است.

وی افزود: تاکید قرآن کریم بر این است که اگرحرفی را می زنیم باید آن را در زمینه عمل بسنجیم و اقتصاد مقاومتی نیز از این مقوله مستثنی نیست چرا که مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال۹۵ خود در بین زائران حرم امام رضا(ع) فرمودند اقدام و عمل در کنار همکاری همه جانبه مردم و مسئولان می تواند راه دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد.

تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر اقدام نه شعار

استاندار سمنان همچنین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقدام و عمل در سالی که به همین نام مزین شده است، گفت: معظم له تعریف زیبایی از اقتصاد مقاومتی داشتند که این تعریف بسیاری از نکات را برایمان روشن می سازد، اقتصاد مقاومتی بر فعال شدن همه منابع داخلی، منابع سرمایه ای و انسانی، توسعه و تسهیل درکارآفرینی، ایجاد اشتغال، استفاده از متخصصان داخلی و رونق اقتصادی تاکید دارد که این مهم می بایست آویزه گوش مسئولان باشد.

خباز با اشاره به توانمندی های فراوان موجود در استان سمنان برای تحقق شعار سال، ابراز داشت: امروز نیروی انسانی متخصص و جوان، سرمایه هایی مانند دانشگاه های متعدد، روحیه جهادی مردم، حضور مردم همیشه در صحنه، معادن فراوان، کشاورزی، گردشگری، صنعت، وجود راه های مهم، حمل و نقل ریلی و ... از جمله ظرفیت های استان سمنان در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی مانند اشتغال زایی و رونق اقتصادی است.

وی افزود: با وجود این ظرفیت ها و با برنامه ریزی در راستای استفاده بهینه از آنها می توان گام های بلندی برای رونق اقتصادی و اشتغال زایی این دیار انجام داد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید