هشدار غيرمتعهد‌ها به واشنگتن | اتاق خبر
کد خبر: 340338
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 20:55
روزان:
روزنامه روزان در شماره شنبه 18 ارديبهشت در تشريح تيتر يك به بازتاب واكنش جنبش غيرمتعهدها نسبت به انسداد اموال ايران در آمريكا پرداخت و نوشت: جنبش غيرمتعهدها طي بيانيه‌اي اقدام آمريكا را مردود دانست و اعلام كرد اين كار نقض صريح حقوق بين‌الملل و اصل مصونيت

اتاق خبر - اين روزنامه با اشاره به عنوان استقبال جهاني از بزرگترين رويداد صنعت نفت، آورد: بزرگترين رويداد صنعت نفت ايران با شعار جذب سرمايه و انتقال تكنولوژي، صبح روز پنج‌شنبه در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران آغاز به كار كرد. بيست و يكمين نمايشگاه نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در سال 95 در حالي كار خود را آغاز كرد كه شركت‌هاي خارجي زيادي با اجراي برجام و گشايش روابط و مناسبات بين‌المللي ايران براي حضور در صنعت نفت ايران اعلام آمادگي كرده‌اند.
چند و چون فراكسيون 168 نفره اميد، از ديگر عنوان هاي روزنامه روزان است، در تشريح اين خبر مي خوانيم: در گير و دار آنكه مجلس دهم چه سرنوشتي خواهد داشت يا دولت يازدهم در سال پاياني عمرش چه موفقيت‌هايي را كسب مي‌كند، معادله 168 نفره بهارستان توجه احزاب اصولگرايان را به خود مشغول كرده است. بعد از آنكه محمدرضا عارف نفر اول تهران در مجلس دهم اعلام كرد كه فراكسيون اصلاح‌طلبان با 168 عضو در بهارستان اعلام موجوديت خواهد كرد، احزاب اصولگرا را به واكنش‌هاي متعددي واداشته است تا هرچه زودتري سرنوشت مجلس را از حالا باب ميل خود كرده يا دست كم ميدان عرض اندام و فعاليت را بر رقيب تنگ كنند كه مهم‌ترين آن انتخاب رئيس مجلس است.
اين روزنامه با انتخاب عنوان آغازگر حركت نظامي عليه هيچ كشوري نبوده‌ايم، مي نويسد: همزمان با سالروز بعثت پيامبر عظيم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) صبح روز پنج‌شنبه مسئولان نظام، سفراي كشورهاي اسلامي در تهران و جمعي از خانواده‌هاي شهدا با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند. رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار با تأكيد بر اينكه نتيجه حاكميت جبهه جاهليت و قدرتهاي شيطاني، «طغيان و طاغوت» است، گفتند: جمهوري اسلامي ايران هيچگاه آغازگر جنگ و حركت نظامي عليه هيچ كشوري نبوده است اما مواضع خود را با صداي بلند اعلام كرده و اعلام خواهد كرد.
روزنامه روزان با درج عنوان سوريان هم المپيكي شد، نوشت: در ادامه رقابت‌هاي كشتي فرنگي گزينشي المپيك 2016 كه در استانبول تركيه در جريان است،حميد سوريان نماينده وزن 59 كيلوگرم ايران و دارنده 7 مدال طلاي جهان و المپيك در ديدار نيمه نهايي به مصاف ديميترو سيماباليوك از اوكراين و نفر سوم اروپا رفت و در پايان موفق شد حريف خود را در مدت زمان يك دقيقه و 25 ثانيه با نتيجه 8 بر صفر شكست داد و سهميه المپيك 2016 را براي ايران بدست بياورد.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «2000 جلد كتاب، سهم تركيه از نمايشگاه كتاب تهران»، «علي تاجرنيا: كابينه فعلي مطلوب مجلس نهم است نه روحاني»، ««كمپ» روشي مناسب براي ترك اعتياد نيست»، «علي‌اصغر يوسف‌نژاد: يكي شدن بازيگر و فيلمبردار» و «مجلس ايران ديگر كانوني براي مخالفت با روحاني نيست» پرداخت.
روزنامه روزان در ستون يادداشت هاي اختصاصي عنوان هاي «چرا آمريكا و عربستان نيازمند همكاري هستند» و «مجلس از حالت دوقطبي خارج مي‌شود» را به ترتيب به قلم شورش عزيزي و علي‌اصغر يوسف‌نژاد به چاپ رساند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید