ایران در ساخت تجهیزات فرایندی پالایشگاه های گازی خودكفا شد | اتاق خبر
کد خبر: 340465
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 02:50
رونمایی از پمپ های كرایوژنیك در حاشیه نمایشگاه بین المللی نفت
پمپ های كرایوژنیك (برای انتقال مایعات گازی در پارس جنوبی) كه برای نخستین بار در خاورمیانه تولید شده است، در بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی رونمایی شد.

اتاق خبر - «علی اكبر شعبانپور» مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس، عصر شنبه در مراسم رونمایی از نخستین پمپ های كرایوژنیك گفت: ایران در دانش ساخت و تولید تجهیزات فرایندی پالایشگاه های گازی به خودكفایی رسید.
وی افزود: تولید كالاهای راهبردی صنعت نفت در پارس جنوبی با استفاده از توان شركت های ایرانی از سال ها پیش آغاز شد كه اكنون به تولید این پمپ های پركاربرد منجر شده است.
وی اضافه كرد: افزون بر فازهای 17 و 18 از پمپ های تولید داخل در سایر فازهای پارس جنوبی نیز استفاده خواهد شد.
از این پمپ ها برای انتقال مایعات گازی مانند ال.پی.جی، اتیلن مایع، پروپیلن، اتان و مایعات سرد در پالایشگاه های گازی استفاده می شود.
قرار است این پمپ ها هفته آینده در فازهای 17 و 18 پارس جنوبی نصب شود. «مهدی فرج پورمند» مدیرعامل شركت پمپ های صنعتی ایران كه سازنده پمپ های كرایوژنیك است، گفت: ایران برای نخستین بار با استفاده از تلاش متخصصان داخلی، افزون بر دستیابی به دانش فنی این تجهیزات، همه مراحل مربوط به طراحی و ساخت این پمپ ها را انجام داده است.
این فعال صنعت نفت اعلام كرد پمپ های كرایوژنیك افزون بر فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی، در فاز ١٤ نیز نصب می شود.
نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از شانزدهم اردیبهشت ماه با حضور 1900 شركت از جمهوری اسلامی ایران و 38 كشور دیگر، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به كار كرد و یكشنبه (نوزدهم اردیبهشت به كار خود پایان می دهد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید