پایان تحریم فرصت انتقال فناوری به ایران را فراهم كرد | اتاق خبر
کد خبر: 340466
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 02:55
فعال نفتی تركیه:
مدیر یك شركت تركیه ای گفت: پایان تحریم ها می تواند فرصتی مناسب برای انتقال فناوری به ایران باشد.

اتاق خبر - به گزارش وزارت نفت، مدیر شركت تركیه ای «گمسات» در حاشیه بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی افزود: اكنون در حال مذاكره با یك شركت ایرانی برای سرمایه گذاری مشترك هستیم تا بخشی از كارخانه خود را به ایران منتقل كنیم.
«امیر فكری» گفت: در این نمایشگاه برای من كه به عنوان یك ایرانی در تركیه سرمایه گذاری داشته ام، این امكان فراهم می شود كه تجربه ها و فناوری های نوین را به ایران بیاورم، از هدر رفتن گاز كشور جلوگیری كنم و كارهایی را انجام بدهم كه پیش از این می گفتند نمی شود.
به گفته وی، شركت گمسات در ساخت و پشتیبانی زیرساخت های گاز و ایستگاه های تقویت فشار در تركیه فعال است.
وی افزود: شركت های ایرانی نباید فقط به جنبه های منفی تحریم ها توجه كنند، زیرا این تحریم ها ظرفیتی برای افزایش توان تولید داخلی بود.
به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترك (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح شانزدهم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و عصر یكشنبه (نوزدهم اردیبهشت ماه) به كار خود پایان می دهد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید