آب‌رسانی به پردیس منوط به اطمینان از سلامت آب شرب است | اتاق خبر
کد خبر: 340526
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 12:54
نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در اجرای زیرساخت‌های بخش آب، برق و فاضلاب مسکن مهر کشور گفت: آب‌رسانی و افتتاح مسکن مهر پردیس منوط به اطمینان وزارت نیرو از سلامت و کیفیت آب شرب است.

به‌گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمدرضا امیرکمالی اظهار کرد: قرار است در شهر جدید پردیس 93 هزار و 500 واحد مسکن مهر اجرا شود که 13 هزار و 500 واحد اجرا شده و یا در حال اجراست و 4500 واحد در این شهر اجرایی شده که دو مجموعه شرکت عمران شهرک پردیس و وزارت نیرو، وظیفه اجرای یک‌سری وظایف را به عهده دارند.

وی ادامه داد: در بخش 80 هزار واحدی پردیس که این 4500 واحد نیز جزو آن مجموعه است، اجرای ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و مخازن و شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب به عهده شرکت عمران شهر جدید پردیس بوده و نصب انشعاب آب و فاضلاب بعد از اجرایی شدن شبکه‌های آب و فاضلاب و تأمین آب در محل خروجی تصفیه خانه آب شهر پردیس، به عهده وزارت نیرو خواهد بود.

امیرکمالی بیان کرد: ایستگاه پمپاژ آب این 4500 واحد توسط شرکت عمران، شهر جدید پردیس اجرا می‌شود و هم اینک 25 تا 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل نیاز به 2 تا 3 ماه زمان دارد.

وی افزود: قرار بود قسمتی از خط انتقال همین ایستگاه پمپاژ، آب را به مخازن مورد نیاز برای این 4500 واحد منتقل کند و چون این ایستگاه تکمیل نبود وزارت نیرو اعلام کرد،‌ تأمین آب سالم و بهداشتی از طریق تصفیه‌خانه امکان پذیر نیست.

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر اضافه کرد: قرار بود که آب شرب این 4500 واحد به‌صورت سیار یا روش‌های دیگری آبرسانی شود، ولی ممکن بود که سلامت مردم در خطر قرار گیرد، لذا به دلیل آماده نبودن امکانات،‌ افتتاح به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه ایستگاه پمپاژ یکی دو ماه زمان نیاز دارد، اظهار کرد: در نشست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور قرار شد از روش دیگری که در آن خط انتقالی وجود دارد و در صورتی که سلامت و بهداشتی بودن آب شرب مورد تأیید قرار گرفت آب را تحویل دهیم تا شرایط افتتاح این 4500 واحد فراهم شود.

امیر کمالی تاکید کرد: این کار منوط به تأیید نمونه‌برداری و کیفیت آب از سوی وزارت بهداشت خواهد بود و وزارت نیرو تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا مردم از آب شرب سالم و با کیفیت بهداشتی بهره‌مند باشند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید