سیمور هرش: اسد در قدرت باقی می‌ماند | اتاق خبر
کد خبر: 340692
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 19:31
آمریکا عاشق جنگ‌های بی‌پایان است
روزنامه نگار و نویسنده مطرح آمریکایی رویکرد دولت آمریکا درباره بحران سوریه را "پوچ" و "بی‌معنی" خواند و تاکید کرد دولت اوباما همچنان بر کنار رفتن اسد از قدرت اصرار دارد

اتاق خبر - درحالی که همه شواهد و مدارک حاکی از پیروزی ارتش سوریه با کمک روسیه، ایران و حزب‌الله در جنگ و بقای بشار اسد در قدرت است.

سیمور هرش، روزنامه نگار و نویسنده مطرح آمریکایی در گفت‌وگو با سایت خبری العهد در پاسخ به سوالی درباره سیاست واشنگتن در مورد سوریه در صورت پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیش بینی آینده غیر ممکن است آنچه می‌توانم در این مرحله بگویم این است که مسلما دولت اوباما (رئیس جمهوری فعلی آمریکا) همچنان برکنار رفتن بشار اسد (رئیس جمهوری سوریه) از قدرت اصرار دارد و این در حالی است که تمامی شواهد دال بر پیروزی ارتش سوریه با کمک روسیه، ایران و حزب الله در جنگ فعلی است و بشار اسد نیز در قدرت باقی خواهد ماند.

وی درباره اظهاراتش در کتاب "قتل اسامه بن لادن" درباره حمایت عربستان از تروریست‌ها و عدم اعمال فشار بر ریاض از سوی آمریکا گفت: هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه دولت اوباما عربستانی‌ها را برای توقف حمایت‌هایشان از گروه‌های مخالفان میانه رو سوریه تحت فشار گذاشته باشد، وجود ندارد و سیاست آمریکا در حمایت از مخالفان شورشی سوریه ادامه دارد.

هرش در کتاب "قتل اسامه بن لادن" فاش کرده بود عربستان به حمایت خود از گروه‌های افراطی در سوریه ادامه می‌دهد و این امر به دولت اوباما اجازه نمی‌دهد که عربستان را جهت توقف تجهیز این گروه‌ها به اسلحه، تحت فشار بگذارد.

این روزنامه نگار آمریکایی در ادامه درباره مساله کمک مالی عربستان به پاکستان و در پاسخ به سوالی درباره نگرانی ریاض از اطلاعاتی که احتمال داشت بن لادن در صورت بازجویی درباره ارتباطش با مسئولان عربستانی افشا کند، گفت: دولت عربستان میلیون‌ها دلار به فرماندهی نظامی پاکستان پرداخت کرد تا در عوض پاکستان، بن لادن را بازداشت نکرده و از وی بازجویی نکند. اما دشوار است این گونه نتیجه گیری کنیم که هدف عربستان ممانعت از بازجویی بن لادن توسط آمریکا درباره حامی مالی‌اش و علت این حمایت در روزهای قبل از حادثه 11 سپتامبر بوده باشد. هنوز دوستان من در دولت آمریکا درباره طرف‌های مختلفی که در این حملات نقش داشته‌اند، درک درستی ندارند و آنها مرددند که آیا واقعا کار بن لادن بوده یا محمد عطا و دوستانش در هامبورگ و این موضوع همچنان یک معماست.

هرش در چتی که پس از مصاحبه با العهد داشت گفت: آمریکا عاشق جنگ‌هایی است که پایانی ندارند و نمی‌تواند در آن پیروز شود، نفت مانع اصلی آمریکا از اعمال فشار واقعی بر عربستان است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید