بيش از 200 نظامي آمريكايي وارد بندر المكلا در يمن شدند | اتاق خبر
کد خبر: 340965
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 16:51
همزمان با ورود ناو هواپيمابر «روزولت» و شش ناوچه آمريكا به خليج عدن، بيش از 200 سرباز آمريكايي همراه با خودروها و جنگ افزارهاي نظامي خود روز شنبه وارد شهر بندري «المكلا» مركز استان حضرموت در جنوب يمن شدند.

اتاق خبر - به نقل از پايگاه خبري «المسيره»، جمعه گذشته نيز 15 فروند بالگرد آپاچي و پنج فروند بالگرد «بلك هاوك» ارتش آمريكا وارد پايگاه «العند» شدند و در پي آن، مقاديري سلاح و مهمات از اين پايگاه به استان الضالع در شرق استان تعز منتقل شد.

يك فروند هواپيماي نظامي آمريكايي نيز چهارشنبه گذشته در فرودگاه «العند» با حدود 100 نيروي تكاور آمريكايي به زمين نشست و پس از آن چند فروند هواپيماي باري حامل تجهيزات نظامي متعلق به نيروهاي آمريكايي وارد اين پايگاه شدند. اين در حالي است كه اخيراً گفت وگو ميان طرف هاي يمني در كويت آغاز شده است.
گرچه علت روشني براي ورود نيروهاي آمريكايي به اين منطقه اعلام نشده اما برخي رسانه ها، ورود اين نيروها را با هدف كمك به ائتلاف عربي به بهانه آنچه كه مبارزه با نيروهاي القاعده خوانده شده، اعلام كرده اند.
اين درحالي است كه عربستان با ائتلاف برخي كشورهاي عربي منطقه و با همراهي آمريكا از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن آغاز كرد تا «عبد ربه منصورهادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور را به حاكميت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابي هاي يمني كه امنيت شهرهاي اين كشور را تأمين مي كنند، جلوگيري كند.
حملات گسترده ائتلاف عربي با همراهي آمريكا كه تاكنون موجب كشته شدن هزاران شهروند غيرنظامي اعم از زنان و كودكان در اقصي نقاط كشور يمن و ويراني زيرساختهاي اين كشور را به همراه داشته، در عين حال خود، عاملي براي تقويت گروههاي تروريستي ازجمله القاعده بوده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید