توحش در جامعه سعودي افزايش يافته است | اتاق خبر
کد خبر: 341033
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 20:56
عكاظ:
روزنامه عربستاني عكاظ امروز دوشنبه در مقاله اي به قلم خالد سليمان با اشاره به انتشار فزاينده آمار و اخبار ضرب و جرح، چاقوكشي و تيراندازي بين مردم، از افزايش 'توحش در جامعه سعودي' خبر داد.

اتاق خبر - نويسنده اين مقاله نوشت: اخبار و مشاهده جر و بحث، ضرب و شتم، چاقو كشي و حمله با ساطور و حتي تيراندازي در فضاي عمومي جامعه ما، مرتب تكرار مي شود بلكه جرات بر اقدام به قتل در دين و جامعه ما امري عادي شده و احكام دين و قوانين جامعه نتوانسته مانع افزايش آن شود.

خالد سليمان افزود: در جامعه هايي كه توحش رو به افزايش است و برخي افراد موجب آزار و اذيت در جامعه مي شوند تنها قانون است كه مي تواند جلوي خشونت و هرج و مرج را گرفته و از تبديل شدن جامعه به جنگل و اجحاف در حق ضعفا جلوگيري كند.
روزنامه عكاظ افزود: به رغم اينكه قانون در جامعه ما اجازه بروز چنين حوادثي را نمي دهد و با اينكه عاملان اينگونه جنايت ها اغلب به جزاي اعمال خود مي رسند اما همه قوانين و آداب و رسوم ديني و اجتماعي خواهان توقف بروز ظواهر قتل و ضرب و جرح در جامعه هستند.
روزنامه ياد شده نوشت: طبيعي نيست كه براي يك مساله كوچك شخصي، چاقو كشي صورت گيرد يا شخصي با ساطور به شخص ديگري حمله ور شود بلكه مشكل و اختلاف هرچه باشد بايد با مراجعه به قانون حل و فصل شود
در اين مقاله آمده است: ظواهر توحش مي بايست با افزايش دانش و آگاهي از طريق راه اندازي رسانه هاي جديد و نيز شبكه هاي اجتماعي از جامعه ما دور شود اما متاسفانه برعكس، شاهد افزايش ان هستيم.
سرلشكر منصور التركي سخنگوي وزارت كشور رژيم سعودي نيز اخيرا در يك كنفرانس مطبوعاتي از وقوع روزانه صدها فقره جرم و جنايت در عربستان خبر داد.
وي اعلام كرد: 90 تا 95 درصد جرم و جنايت ها توسط شهروندان عربستاني انجام گرفته است و درصد باقيمانده توسط اتباع خارجي كه شمار آنها از 7 ميليون نفر فراتر نمي رود، انجام گرفته است.
تركي خاطرنشان كرد: طي سال گذشته 96 هزار فقره با ميانگين روزانه 270 جرم و جنايت در عربستان صورت گرفت كه 70 درصد مجرمين بازداشت شده اند.
وي تاكيد كرد: طي سال گذشته يكهزارو 435 مورد حمله به افراد گزارش شده است كه در مقايسه با سال قبل از آن 7 درصد رشد داشته است و فرآيند سرقت و غارت نيز به عنوان بيشترين جرم هاي شكل گرفته با همان سرعت ادامه يافته است. اين مقام سعودي افزود: در ميان عوامل جرم و جنايت، افراد بيكار و دانشجويان بيشترين درصد را به خود اختصاص داده اند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید