نشست کمیته کاری و اجرایی فدراسیون بورس‌های اروپا -آسیایی | اتاق خبر
کد خبر: 341045
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 21:34
نشست کمیته کاری و کمیته اجرایی فدراسیون بورس‌های اروپا ـ آسیــایی (فیاس) در روز پنجشنبه، ۱۶ اردیـــبهشت ۹۵ (۵ می ۲۰۱۶) در رومانی و به میزبانی بورس بخارست برگزار شد.


به گزارش اتاق خبر و به نقل از شرکت بورس، این نشست، کار خود را با جلسه کمیته کاری و با حضور بورس‌های تهران، مصر، ساریوو، دمشق، عراق، قزاقستان، بلغارستان، مسقط، همچنین بانک اروپایی نوسازی و توسعه (EBRD) و شرکت ARKO IRIS آغاز کرد.
در این نشست، آقای مصطفی بالتاچی دبیر کل فدراسیون در خصوص فعالیت های سال ۲۰۱۶ صحبت کرد و سپس سرپرست کارگروه‌ها از روند فعالیت های خود گزارش دادند. درضمن، شرکت    ARKO IRIS به معرفی شرکت و اهداف و فعالیت‌های خود پرداخت و پیشنهاد داد در زمینه برقراری ارتباط بیشتر با سرمایه‌گذاران خارجی و بازاریابی با بــورس های نوظهوری چون بورس تهران همکاری نماید.
در ادامه کمیته اجرایی، جلسه هیات مدیره با حضور بورس تهران، مصر، بلغارستان، قزاقستان و سارایوو برگزار شد. در ایــن جــلــسه بـــورس‌های مسقط، زاگرب و مقدونیه حضور نداشته و وکالت خود را به دیگر بورس ها محول کرده بودند. سپس، گزارش سالانه ۲۰۱۵ فدراسیون مورد بررسی قرار گرفت. همچنین، در این جلسه اعضای هیات مدیره فدراسیون در مورد حذف شـرکت سپرده‌گذاری مرکزی مصر و NDC آذربایجان و نیز تغییر عضویت بورس‌های بانجالوکا و بلگراد از عضویت کامل به عضویت ناظر بحث و گفتگو نمودند.
در ضمن، برای جلوگیری از تداخل با نشست سالانه فدارسیون جهانی بورس ها در ۲ تا ۴ نوامبر، مقرر شد نشست سالانه ۲۰۱۶ فیاس در اکتبر یا اواخر نوامبر در مصر برگزار شود.

منبع:اقتصادپویا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید