شرکت های آلمانی در صف فروش تکنولوژی ماشین ابزار به ایران | اتاق خبر
کد خبر: 341132
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 20:17
نشست خبری نخستین سمپوزیوم و نمایشگاه ماشین سازی، ماشین ابزار و تجهیزات فلزکاری

 

کارل شافر مدیرعامل اتحادیه ماشین ابزار و ماشین‌سازان آلمان (VDW) در نشست خبری نخستین سمپوزیوم ماشین سازی، ماشین ابزار و تجهیزات فلزکاری موسوم به AMB IRAN  گفت:  می دانیم که در حال حاضر چین سهم مناسبی در بازار ایران دارد و حضور مجدد ما در این بازار نیازمند زمینه سازی و آشنایی بیشتر ما با نیازها و ظرفیت های صنعتگران ایرانی است. وی ابراز امیدواری کرد این رخداد بستری برای فروش ماشین آلات مورد نیاز صنایع ایران فراهم کند و در مرحله بعد می توان به همکاری های پایدارتر از قبیل انتقال فناوری و صادرات ماشین ابزار و تولیدات مشترک به کشورهای همسایه ایران نیز برنامه ریزی کرد. در ادامه این نشست برنارد مولر قائم مقام شرکت MESSE STUTGART این شرکت را بزرگترین شرکت نمایشگاهی آلمان با سهم بازار 70 درصدی در این کشور معرفی کرد و افزود: ما با کمک شرکت (VDW) و همکاری طرف ایرانی این پروژه صنعت آلمان را به ایران می آوریم تا زحمت صنعتگران ایرانی را برای مسافرت به آلمان کم کنیم و نیازی نباشد آنها برای تامین نیاز خود به ماشین ابزار مدرن این راه طولانی را طی کنند.

آلمانی ها ماشین آلات را قسطی بفروشند

همچنین حسن عمادی رئیس اتحادیه صنف ماشین ساز و فلزتراش نیز در این نشست با بیان این که 2500 عضو این اتحادیه در رسته های قالب ساز، قطعه ساز، ماشین ساز، پرس کار، مجموعه ساز، میل لنگ تراش، سرسیلندرکار و پمپ ساز دسته بندی می شوند، گفت: بازار تجهیزات و ماشین آلات صنعتی در ایران 500 میلیون دلار ارزیابی می شود. اعضای اتحادیه ما مستقیما در این نمایشگاه ذینفع هستند و حضور پررنگی در آن خواهیم داشت. وی افزود: تحریم باعث شد بازار ماشین ابزار کشور ما به تسخیر چینی ها در بیاید که متاسفانه تولیدات آنها از کیفیت لازم برخوردار نبود و این موضوع موجب نارضایتی صنعتگران و مردم شد. امیدواریم بتوانیم با کمک طرف آلمانی تجهیزات خود را نوسازی کنیم و با سابقه خوبی که از صنعت آلمان داریم مطمئنا این همکاری یک بازی برد- برد میان ما به عنوان کاربران این تجهیزات، آلمانی ها به عنوان صاحبان فناوری و مردم ایران به عنوان مصرف کننده نهایی محصولات خواهد بود. رئیس اتحادیه صنف ماشین ساز و فلزتراش با تاکید بر کیفیت بالای محصولات صنعتی آلمان در مقایسه با سایر کشورها، تصریح کرد: البته تجهیزات آلمانی بسیار گران هستند و ما انتظار داریم طرف آلمانی برای فروش تجهیزات خود تسهیلات لازم را از طریق بانک های این کشور برای طرف ایرانی فراهم کند تا ما بتوانیم تجهیزات مورد نیازمان را به صورت اقساطی و با اقساط 5 ساله خریداری کنیم.

به دنبال انتقال فناوری هستیم

حسین ریاحی عضو هیات مدیره انجمن اتوماسیون ایران نیز در این نشست با ابراز امیدواری در مورد تداوم حضور صنعتگران اروپایی در کشور تصریح کرد: رویکرد ما در فضای پسابرجام صرفا خرید ماشین آلات و محصولات از کشورهای خارجی نیست و قطعا به دنبال انتقال فناوری و دانش فنی به کشور هستیم تا ضمن تامین نیازهای داخلی بتوانیم در افق های بلندمدت به مرکز صادرات تجهیزات صنعتی منطقه تبدیل شویم.

 

شایان ذکر است سمپوزیوم و نمایشگاه رونمایی از فرصت های همکاری در زمینه های ماشین سازی، ماشین ابزار و تجهیزات فلزکاری از 10 تا 12 خردادماه سالجاری با همکاری طرف آلمانی و اتحادیه ها، انجمن ها و فعالان صنعتی ایران در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو تحت عنوان AMB IRAN  برگزار خواهد شد . 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید