نگاه جهان به ايران تغيير كرده است | اتاق خبر
کد خبر: 341159
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 04:17
يك مقام وزارت امور خارجه:
مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه گفت: رويكرد كشور ما در عرصه بين المللي، نگاه كشورهاي جهان را به ايران تغيير داده و زمينه را براي جهش اقتصادي و اجتماعي كشور فراهم كرده است.

اتاق خبر - سيدجواد قوام شهيدي عصر دوشنبه در نشست هم انديشي كرماني هاي مقيم خارج از كشور و علاقه مندان به سرمايه گذاري در استان كرمان كه با حضور محمد شريعتمداري، معاون اجرايي رييس جمهوري برگزار شد، افزود: توسعه مي تواند با مشاركت ايرانيان مقيم خارج از كشور شتاب گيرد زيرا اين افراد ذخاير بزرگي براي كشور ما به شمار مي روند.

وي گفت: توسعه، بدون تعامل با جهان خارج اتفاق نمي افتد و كشور ما نيز از اين قضيه مستثني نيست.
وي بيان كرد: كشور ما نيازمند سرمايه گذاري هاي بزرگ در زيرساخت ها و پروژه هاي بزرگ است و امروز در عرصه داخلي تحولات بزرگي را شاهديم و در عرصه منطقه اي نيز ايران نقش تعيين كننده اي دارد.
مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه گفت: سنت خوبي كه در دولت تدبير و اميد باب شده اين است كه در سفرهاي استاني از ايرانيان مقيم خارج از كشور هر استان دعوت مي شود تا حضور مردم در صحنه را مشاهده كنند و بسترسازي و آشنايي با ظرفيت هاي سرزميني و استفاده از ظرفيت عظيم ايرانيان خارج از كشور محقق شود.
وي تصريح كرد: همكاري ايرانيان مقيم خارج از كشور مي تواند در سرنوشت ايران از نظر توسعه كمك جدي داشته باشد.
قوام شهيدي با اشاره به اينكه اين جلسات با حمايت معاونت اجرايي رياست جمهوري برگزار مي شود، گفت: زيرساخت هاي توسعه با فناوري، فكر، علم و سرمايه ايرانيان مي تواند رشد بهتري داشته باشد.
وي اظهار كرد: كشور ما در سال هاي گذشته شرايط دشواري داشت و با وجود مقاومتي كه صورت گرفت، فرصت لازم به ما داده نشد اما با برجام وضعيت متفاوتي نسبت به گذشته ايجاد شده است.
وي گفت: امروز تحريم هاي ظالمانه اي كه جلو توسعه و رشد كشور را مي گرفت و ماشين سركوب مالي كشور كه به دست نيروهاي خارج از كشور طراحي شده بود، متوقف شده است.
مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه خاطرنشان كرد: با تحليل ژرف در عرصه ديپلماسي كشور با همت سرداران ديپلماسي، كشور به سمت توسعه و پيشرفت در حركت است.
وي افزود: امروز سرمايه داران و كارآفرينان بجد علاقه مند شده اند كه سرمايه گذاري ها و نوآوري هاي جديدي داشته باشند.
وي تصريح كرد: تقريبا روزي نيست كه هيات هاي اقتصادي و سياسي در كشور حضور نيابند و توافق نامه هاي متعدد امضا نشود و اينها بستر توسعه همه جانبه را ايجاد مي كند.
رييس جمهوري فردا (سه شنبه) در بيست و هفتمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد به استان كرمان سفر مي كند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید