اتهام تبانی در لیگ تنیس منتفی شد | اتاق خبر
کد خبر: 341174
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 05:25
دبیر سازمان لیگ تنیس اتهام تبانی در لیگ جوانان این رشته را منتفی دانسته و گفت: با بررسی دقیق موضوع و گزارش داوری بحث تبانی منتفی شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، ۳۰ آبان سال گذشته بود که در پایان یکی از مراحل لیگ تنیس جوانان  اعتراض یکی از تیم‌ها به بازی مشکوک تیم البرز گاز کیش حاشیه ساز شد. ماجرا از این قرار بود که تیم البرز گاز کیش که صعود خود را از این مرحله لیگ قطعی می دانست در حالی که در تمام دیدارهای گذشته خود با اختلاف زیاد حریفانش را شکست داده بود در اقدامی مشکوک با بازیکنان غیراصلی خود به میدان رفت و نتیجه را به تیم فولاد اصفهان واگذار کرد تا تیم اصفهانی نیز جواز صعود به مرحله بعد را پیدا کند. در مقابل تیم آکادمی تنیس استقلال که با پیش بینی قبلی خود بعید می دانست تیم البرز گاز این دیدار را واگذار کند از صعود به مرحله بعدی رقابتها بازماند.

مسئولان تیم استقلال در آن زمان در تماسی تلفنی با سازمان لیگ نسبت به تبانی در این دیدار اعتراض کردند که چرا تیم البرز گاز باید از ضعیف ترین بازیکنان خود در این دیدار استفاده کند و شکست بخورد. از آزن زمان به بعد دیگر هیچ صحبتی در این خصوص نشد که نتیجه این اعتراض چه شد. محسن خداپرست، دبیر سازمان لیگ، گفت: صحبتهایی از لحاظ قانونی پیرامون این اعتراض صورت گرفت و با توجه به گزارش سرداور و اظهارات ناظران بازی و قوانین تعریف شدن در این خصوص اتهام تبانی به لیگ تنیس منتفی شد و دلایل قانع کننده نبود.

وی در پایخ به این سوال که آیا پس از اعلام این رای اعتراضی از سوی تیم شاکی (استقلال) دریافت نکردید گفت: خیر آنها نیز اعتراضی به این رای نداشتند و موضوع تمام شده است.با توجه به دلایل و مستنداتی که ارائه شده بود ساطمان لیگ هرگز به این نتیجه نرسید که تبانی رخ داده باشد و دیدار لبرز گاز کیش و فولاد اصفهان از نظر ما بدون مشکل بوده است.

البته هرگز مشخص نشد که تیم کیشی چرا به یکباره تمام بازیکنان اصلی خود را کنار گذاشت و با تیمی ضعیف تر به میدان رفت. شاید استقلالی ها نیز خیلی روی اعتراض خود مصمم نبودند که در ادامه ضمن خودداری از مصاحبه ،خودشان نیز پیگیر موضوع و یا طرح دوباره اعتراض و شکایتشان نشدند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید