طرح جایگزین اتحادیه اروپا برای مهاجران | اتاق خبر
کد خبر: 341279
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 15:14
روزنامه بیلد آلمان خبر داد:
روزنامه "بیلد" آلمان گزارش داد اتحادیه اروپا روی یک طرح جایگزین باهدف حل بحران مهاجران کار می‌کند؛ چراکه این نگرانی وجود دارد که رئیس جمهوری ترکیه احتمالا از توافق عودت مهاجران با اروپا روی گرداند.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، روزنامه "بیلد" آلمان گزارش داد اتحادیه اروپا روی یک طرح جایگزین باهدف حل بحران مهاجران کار می‌کند؛ چراکه این نگرانی وجود دارد که رئیس جمهوری ترکیه احتمالا از توافق عودت مهاجران با اروپا روی گرداند.

 این روزنامه آلمانی از قول یکی از وزرای اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود، نوشت: اگر این توافق میان آنکارا و بروکسل شکست بخورد، برنامه‌هایی برای نگهداشتن مهاجران و پناهجویان در یکی از جزایر یونان، تعلیق حرکت کشتی‌ها به جزیره اصلی و اخراج پناهجویانی که موفق نشدند درخواست اقامت بگیرند به صورت مستقیم از جزایر به کشورهای مبدا در نظر گرفته می‌شود.

بنا به نوشته این روزنامه یکی از تدابیر احتمالی انتقال پناهجویان به یکی از جزایر یونان و نگهداری آن‌ها در این جزیره تا زمان بررسی درخواست آن‌ها است.

این روزنامه همچنین نوشت، اتحادیه اروپا در صورت شکست توافق تجاری با آنکارا، دیگر مبلغ کمک شش میلیارد یورویی به ترکیه را برای کمک به سازماندهی بحران آوارگان به این کشور نمی‌دهد و به جای آن این مبلغ به یونان اختصاص می‌یابد.

نگرانی‌های اروپایی‌ها از زمانی که احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد می‌خواهد از این سمت کناره‌گیری کند بیشتر شده است چراکه وی یکی از مهم‌ترین حامیان توافق آنکارا با اتحادیه اروپا بود.

داووداوغلو همچنین به نگرانی‌های اروپا بابت تعهدات آنکارا ابراز داشته است.

روزنامه "دی وولت آلمان" نیز روز یکشنبه نوشت که داووداوغلو در ارتباط نزدیک با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بود تا درباره این توافق به نتیجه برسند.

روز جمعه نیز رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه گفت که کشورش تغییری در قوانین خود برای تطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا ایجاد نمی کند؛ تغییراتی که برای اعطای سفر بدون ویزا برای شهروندان ترکیه ای در ازای کمک به حل بحران آوارگان لازم است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید