پیش‌بینی حرکت دست بر روی نمایشگر تلفن‌های همراه | اتاق خبر
کد خبر: 341286
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 15:42
با تلاش محققان مایکروسافت صورت گرفت
شرکت تحقیقات مایکروسافت در حال تولید نمایشگرهایی است که حرکت را پیش از لمس صفحه پیش‌بینی می‌کند.

اتاق خبر - به نقل از دیلی‌میل، این فناوری به یک نمایشگر اجازه می‌دهد ورودی لمسی را پیش از قرار گرفتن انگشت بر روی نمایشگر پیش‌بینی کرده و شکل نگهداشته شدن دستگاه توسط کاربر را برای سازماندهی منوهای حساس به متن بر طبق آن ثبت کند.

بنظر می‌رسد که فناوری جدید مایکروسافت، نخستین نمونه با قابلیت‌های پیش‌بینی لمس و تشخیص نگه داشته شدن دستگاه باشد که باهم در یک سیستم همکاری می‌کنند.

نمونه پیش‌ساخت این شرکت با در نظر گرفتن عواملی مانند زاویه و سرعت نزدیک شدن انگشت، حرکات را در یک منطقه خاص در بالای صفحه شناسایی کرده و بر اساس آن، منوها و گزینه‌های تعاملی جدید را نمایش می‌دهد. برای مثال، حرکت دادن انگشت در بالای صفحه در زمان مشاهده یک ویدیو می‌تواند منوهای کنترل صدا، پخش و توقف پخش را نمایش دهد تا کاربر آن‌ها را انتخاب کرده و به شیوه مطلوبش تغییر دهد. با دور کردن انگشت از صفحه، این منو از بین می‌رود.

گزینه تشخیص گرفتن دستگاه در دست نیز در این فناوری به کار رفته است که بر اساس آن، دستگاه می‌تواند نگه داشته شدنش را توسط یک یا دو دست برای ارائه منوهای خاص بسته به انگشت مورد استفاده و بخشی از نمایشگر که روی آن به حرکت در آمده، تعیین کند.

از این رو نگه‌داشتن تلفن همراه با یک دست و به حرکت درآوردن انگشت شصت بر روی نمایشگر، یک منوی کوچکتر از عملکردهای اصلی از جمله گزینه‌های کنترل صدا یا کنترل زمان ویدیو را ارائه می‌کند. افزوده شدن انگشت دیگر باعث گسترده شدن گزینه‌ها خواهد شد.

به گفته مایکروسافت، می‌توان فناوری پیش‌بینی لمس و فرمان‌های لمسی سنتی را با هم ترکیب کرد تا کاربری دستگاه راحت‌تر شود. برای مثال می‌توان با ضربه زدن بر روی یک سند، آن را انتخاب کرده و سپس با فناوری جدید، منوی سیال را در هر بخشی از نمایشگر که انگشت در بالای آن معلق است، نمایش داد.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید