پرونده قتل خلبان روس مختومه شد | اتاق خبر
کد خبر: 341319
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 16:34
دادستانی ترکیه اعلام کرد:
دادستانی« إزمیر» در غرب تركیه، پرونده «آلپ اصلان چلیك» شهروند تركیه و متهم به قتل خلبان روس در مرز تركیه - سوریه، در آذرماه سال گذشته را مختومه اعلام كرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، دادستانی« إزمیر» در غرب تركیه، پرونده «آلپ اصلان چلیك» شهروند تركیه و متهم به قتل خلبان روس در مرز تركیه - سوریه، در آذرماه سال گذشته را مختومه اعلام كرد.
تركیه پرونده قتل خلبان روس را مختومه اعلام كرد
به گزارش پایگاه خبری دوغان ، تركیه در 24 نوامبر 2015 (آذرماه گذشته) یك فروند جنگنده روسیه را در حریم هوایی سوریه هدف قرار داد و سرنگون كرد.
یكی از خلبانان این جنگنده به هنگام فرود با چتر نجات به قتل رسید ، آلپ اصلان چلیك پیشتر در گفتگو با رسانه های تركیه قتل خلبان روس را پذیرفت و گفت كه فرمانده گروهی بود كه در خاك سوریه خلبان روس را سرنگون كردند.
حمله تركیه به هواپیمای روسیه باعث تیرگی روابط دو كشور شده است.
مسكو بارها از آنكارا درخواست كرده است كه قاتلان خلبان روس را تحت تعقیب قرار دهد ، آلپ اصلان چلیك ماه گذشته به همراه تنی چند از دوستانش در شهر ازمیر در غرب تركیه به همراه سلاح دستگیر شدند.
وی در بازجویی گفته است كه صدای ضبط شده در ویدئوی سرنگونی جنگنده روس، متعلق به اوست و وی می‌گوید كه تیراندازی نكنید، بگذارید او را به اسارت بگیریم.
دادستان ازمیر گفته است كه مدرك قطعی در باره مجرم بودن نامبرده به دست نیامده است.
به نوشته رسانه های تركیه آلپ اصلان چلیك پیش از پیوستن به جبهه‌ تروریست‌ها (داعش) در سوریه، یكی از اعضای ارشد پان ترك یستهای تركیه موسوم به «گرگ‌های خاكستری» بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید