رفع موانع فقر و بيكاري بايد اولويت مجلس دهم باشد | اتاق خبر
کد خبر: 341351
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 17:43
ذوالنور:
منتخب مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه بيكاري و فقر ريشه بسياري از مشكلات و نابساماني هاي اجتماعي است، گفت: تلاش براي رفع اين مسائل بايد در اولويت نمايندگان مجلس دهم باشد.

اتاق خبر - حجت الاسلام والمسلمين مجتبي ذوالنور روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: بسياري از مردم به دليل مشكلات اقتصادي از نظر معيشت با چالش هايي مواجه هستند، بنابراين حل مساله معيشت مردم، اشتغال زايي پايدار، ساماندهي و رفع مشكلات اقتصادي بايد از اولويت هاي همه نمايندگان مجلس باشد.
ذوالنور بيان داشت: بايد مجلس، دولت و دستگاه هاي ذيربط با هماهنگي و تعامل، دست به دست هم داده تا كشور از ركود اقتصادي خارج شود.
منتخب مردم قم در مجلس دهم اظهار داشت: رونق بازار كسب و كار و ايجاد اشتغال پايدار براي جوانان نيز بايد جزو اولويت ها قرار گيرد. ذوالنور با بيان اينكه وجود هشت ميليون بيكار در كشور، مشكل بزرگي است، گفت: بايد با همفكري و راهكارهاي مناسب، معضل بيكاري را در در سراسر كشور برطرف كنيم.
منتخب مردم قم در مجلس دهم با اشاره به ضرورت توجه جدي مسئولان نظام بويژه مجلس به معضلات اجتماعي نيز گفت: ما در حوزه مسائل اجتماعي با مباحثي مانند اعتياد، رشد طلاق، ناامني و سرقت مواجه هستيم كه بايد اين معضلات به صوت ريشه اي برطرف شود.
ذوالنور بيان داشت: مساله اساسي ديگر كه بايد در مجلس به آن بپردازيم، توجه و اهميت دادن به مسائل فرهنگي، اعتقادي و باورهاي ديني است.
وي گفت: قم حرم اهل بيت عصمت و طهارت(ع)، پايتخت معنوي و پايگاه خيزش و پيروزي نظام اسلامي است و بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.
وي گفت: بايد با همفكري و تعامل، ضعف ها و نقص ها را برطرف، عمران، آبادي، اشتغال و صنايع مناسب با شرايط معنوي در قم ايجاد شود.
ذوالنور گفت: ما بايد در صنعت چاب و نشر، محصولات فرهنگي، آي تي و كارهايي كه در عرصه فرهنگ موثر هستند، سرمايه گذاري كنيم.
وي ادامه داد: براي ايحاد اشتغال در قم، بايد توريست مذهبي را ايجاد كنيم، ابتدا بايد زيرساخت هاي جذب توريسم در قم تامين شود تا افراد بتوانند در صورت مسافرت به اين شهر و زيارت، بدون دغدغه در اين شهر بمانند.
وي بيان داشت: ما از سراسر جهان اسلام مي توانيم توريست مذهبي را براي قم جذب كنيم كه اثرات آن در بخش هاي ديگر نيز نمايان خواهد شد.
منتخب مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: بحث سياست خارجي و مساله اجرايي كردن برجام و تعهدات طرف مقابل نيز از موضوعات مهم ديگري است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید