تاییدیه وزارت بهداشت در آب سد ماملو | اتاق خبر
کد خبر: 341373
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 18:35
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران از تایید کیفیت آب سد ماملو توسط وزارت بهداشت خبر داد.

اتاق خبر: محمد پرورش صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تهران با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در استان تهران یک‌چهارم آب کشور آب تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در 30 سال گذشته شاهد رشد 3 درصدی مصرف آب در تهران بوده‌ایم، گفت: سرانه مصرف آب در تهران نسبت به سرانه مصرف آب در کشورهای دیگر بسیار بالا است و حتی در روزهای گرم تهران 3 میلیون و 400 هزار متر مکعب که به مانند یک دریاچه است، آب در تهران مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه 1600 میلیارد ریال پروژه برای سال 1395 طراحی کرده‌ایم گفت: در شهر تهران تعدادی مشکلات داریم که با درایت و حمایت شورای شهر می‌توانیم اتفاقات خوبی را در حوزه آب و فاضلاب تهران رقم بزنیم.

پرورش درخصوص انتقال آب سد ماملو به شبکه آب گفت: این پروژه به طول 30 کیلومتر به بهره برداری رسید و چند روز پیش نیز وزارت بهداشت طی نامه‌ای به مدت 2 ماه آب این سد را مورد پایش قرار داد و نهایتا تایید کرد که کیفیت آب این سد در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدواریم بتوانیم وضعیت کیفیت آب سد را به حد پایدار برسانیم.

پرورش با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود کمیسیونی در شورا تشکیل شود تا بر روند اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب پایتخت نظارت کند، گفت: پیشنهاد می‌شود شهرداری پساب را برای آبیاری فضای سبز از سازمان بخرد و این موضوع را طی مکاتبه‌ای به اطلاع شورای شهر رساندیم تا وضعیت فاضلاب‌ها تعیین تکلیف شود اما هنوز این مهم رخ نداده اما دقت داشته باشید که برج‌های بلندی که در تهران ساخته می‌شوند، نیازمند فاضلاب هستند و باید این سیستم فاضلاب آنها زودتر تکمیل شود.

وی با بیان اینکه شهرداری می‌تواند مشتری خوبی برای پساب‌ها باشد، گفت: ما می‌توانیم با جذب سرمایه‌گذاری نسبت به ایجاد تصفیه‌خانه‌ها اقدام کنیم اما شهرداری باید تضمین دهد که این پساب‌ها را از ما می‌خرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود اعتبارات در این سازمان گفت: سازمان آب و فاضلاب چندین پلاک خوب و مرغوب دارد که می‌توان با تغییر کاربری این اموال غیرموثر را به موثر تبدیل کرد و درخواست می‌شود شورای شهر نسبت به این موضوع چاره‌اندیشی کند، چراکه ما رقم قابل توجهی از شهرداری طلب داریم و می‌توانیم با تهاطر این مشکل را حل و فصل کرد.

پرورش با اشاره به سخنان حافظی درخصوص آبیاری مزارع با فاضلاب گفت: این مربوط به اداره آب و فاضلاب روستایی است اما این موضوع را می‌توانیم بررسی کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در واکنش به سخنان قناعتی درباره مشکلات مالی برخی سکنه برای اتصال به شبکه فاضلاب گفت: عمده مشکلات مالی نیست چراکه مساعدت‌های زیادی صورت می‌گیرد اما مشکل این است که سکنه نمی‌توانند شبکه داخلی فاضلاب خود را به شبکه اصلی وصل کنند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید