برگزاری دوره‌های آموزش پرورش میوه های قرآنی | اتاق خبر
کد خبر: 341508
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 03:05
رییس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ از برگزاری دوره‌های آموزش پرورش میوه های قرآنی در کلینیک گل و گیاه منطقه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، مهمترین اخبار مناطق شهری شهرداری تهران به شرح زیر است:

برگزاری دوره‌های آموزش پرورش میوه های قرآنی

رییس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ از برگزاری دوره‌های آموزش پرورش میوه های قرآنی در کلینیک گل و گیاه منطقه خبر داد.

رضا معلم با اعلام این خبر گفت: این دوره ها با هدف آشنایی شهروندان با خواص میوه هایی که در قرآن به آنها اشاره شده است، برگزار می شود.

وی با اشاره به میوه های قرآنی نظیر انار، به، زیتون و سیب ... تصریح کرد: شهروندان می توانند به طور رایگان در این دوره ها شرکت کنند.

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ یادآور شد: شهروندان پس از طی دوره های آموزشی می توانند کاشت، داشت و برداشت این میوه ها را در باغچه کوچک منازلشان انجام دهند.

به گفته وی کلاسهای آموزشی نگهداری و پرورش تراریوم، پرورش بامبو، پرورش گیاهان آپارتمانی، گلهای فصلی، سبزیکاری، آفات و بیماریها، درخت و درختچه و زندگی سبز از دیگر برنامه های کلینیک گل و گیاه شهرداری منطقه ۷ است.

ترمیم آسفالت معابر و خیابانهای شرق تهران

شهردار منطقه ۷ اعلام کرد: ترمیم آسفالت معابر و خیابانهای نواحی ۵ گانه، بهسازی و حذف ناهمواری شریان های عبوری از اولویت های کاری این منطقه است.

سعید طلوعی با اعلام این مطلب گفت: خیابان و مسیرهای تردد از مهم ترین فضاهای عمومی و اجتماعی هستند که امکان تعاملات اجتماعی، کار، تفریح، استراحت، تجمع و بازی را برای انسانها در شهر فراهم می کند. از همین رو توجه به کیفیت پیاده راه ها و سواره راهها و مناسب سازی آنها می تواند در ارتقاء رضایتمندی شهروندان و استفاده کنندگان از این گونه مسیرها تأثیر گذار باشد.

وی ارتقای کیفیت آسفالت معابر را یکی از عوامل بهبود زیرساخت های معابر شهری دانست و تصریح کرد: با توجه به تاثیری که معابراستاندارد و با کیفیت در ترافیک شهری و جلب رضایت شهروندان دارد، این امر در صدر اولویت های منطقه قرار گرفته است .

شهردار منطقه ۷ در ادامه توجه به پارک ها و بوستان ها را یک امر ضروری تلقی کرد و اظهار داشت: با توجه به تأثیر این فضاهای عمومی در رفاه فرهنگی، اجتماعی، روحی و روانی شهروندان، توزیع عادلانه و مناسب امکانات رفاهی، ورزشی و ... می بایست یکی از اولویت های اصلی مدیران در حوزه های مربوطه باشد که  این مهم با نظارت روزانه مسئولین منطقه تحقق می یابد. 

شناسایی نقاط بحران زا و بحران زدا در محله های مرکزی شهر تهران

ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۱۱،به منظور شناسایی نقاط بحران زا وآمادگی نیروهای محله ای برای رفع مخاطرات اقدام به برگزاری نشست های فصلی با حضور اعضای شورایاری و کارشناسان ستاد مدیریت بحران  کرد.

ستاد مدیریت بحران این منطقه اقدام به برگزاری نشست های فصلی شش ماه اول سال محلات با حضور اعضای شورایاری و کارشناسان ستاد مدیریت بحران ناحیه و منطقه با هدف شناسایی نقاط بحران زا و بحران زدا، بررسي و ارائه راهكارهاي مناسب و كاربردي در سطح محله، اطلاع رسانی حوادث محله  به ستاد مدیریت بحران، گسترش فعالیت های آموزشی، نظافت و نگهداری از کانکس های محلات و ...  کرد.

بر اساس این گزارش نشست های فصلی در محلات آگاهی ، قلمستان،  منیریه و ... برگزار شده است.

طرح پاسداشت فصل نيايش در شمال تهران اجرایی شد
به منظور ترويج و تعميق مولفه هاي سبک زندگي اسلامي-  ايراني، در آستانه ماه شعبان و رمضان طرح پاسداشت فصل نيايش در شمال تهران در حال  اجراست.

سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : اين طرح با تأکيد بر مشارکت مردم در برگزاري مراسم و مناسبتهاي مذهبي و همچنین به عنوان نقش مکمل مديريت شهري، بهره مندي از مناسبت هاي فصل نيايش در مديريت برنامه های  فرهنگي و... منطقه از سوی اداره فرهنگی شهرداری منطقه یک از ۲۱ فروردين ماه همزمان با ماه مبارک رجب آغاز و تا ۱۷ تيرماه ادامه دارد.

معاون شهردار منطقه یک افزود: با هدف گراميداشت اعياد بزرگ شعبانيه روز پاسدار و ولات امام حسين(ع) طرح "شور باران" همراه با تقدير از ايثارگران و جانبازان سطح منطقه، مراسم مولودي خواني، جشن و سخنراني مذهبي در مساجد جامع منطقه، نمايشگاه عکس" سقاي آب و ادب" و... برگزار و در روز ولادت حضرت امام سجاد(ع) طرح "شوق وصل"  در سطح منطقه یک برگزار مي شود.

وی گفتهمزمان با روز جوان در روز ولادت حضرت علي اکبر(ع) نيز برنامه هایی تحت عنوان الگوي جواني با برپايي نمايشگاه عکس ، تقدير از جوانان برتر و نخبه منطقه و جشن هاي ويژه در مساجد و در بوستان هاي منتخب منطقه اجرا و برنامه شور انتظار همزمان با نيمه شعبان ميزبان همشهريان خواهد بود.

  شهرام پاشایی مدیر اداره فرهنگی شهرداری منطقه یک نیز گفت : در آستانه ماه مبارک رمضان نیز مبلغين دینی در ايستگاه هاي مترو حضور می یابند و مساجد آماده سازي و طرح کانون خادمين سلامت مساجد اجرا خواهد شد و از نيکوکاران منطقه در روز ولادت امام حسن مجتبي(ع) با عنوان " کرامت کريمان" به منظور گسترش فرهنگ کرامت و نيکوکاري تقدير می شود.

وی افطاري ايتام در منطقه و برگزاري مراسم شب هاي قدر ، شهادت حضرت علي (ع) و روز جهاني قدس با عنوان شوق ضيافت در منطقه را از دیگر برنامه های پیش رو عنوان کرد

احداث خط اتوبوسرانی پایانه ی بیهقی به شهر آفتاب
 معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه ۳از احداث خط اتوبوسرانی از پایانه بیهقی به شهرآفتاب خبرداد.
مهندس علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل ونقل وترافیک گفت : خط اتوبوسرانی ازپایانه بیهقی به مقصد نمایشگاه شهرآفتاب مورد بهره برداری  قرار گرفت .
وی اظهار داشت : شهروندان ازساعت ۹صبح لغایت ۲۱شب می توانند به نمایشگاه کتاب ومسیر بالعکس طی مسیر نمایند واین خط اتوبوسرانی پس از نمایشگاه نیز دایر می باشد .

معاون شهردار منطقه ۳ در ادامه همچنین ازبهره برداری ایستگاههای  جدید اتوبوس  در خطوط  ۳۰۲و۲۱۵ بلوار ارتش - پایانه شهید بهشتی وسوهانک -اختیاریه خبرداد.

مهندس اسفراینی نژاد  تصریح کرد: با توجه به  ترویج فرهنگ استفاده از حمل ونقل وعمومی وکاهش ترافیک والودگی هوا بنا درخواست شهروندان محترم، ایستگاههای  جدید در مسیر پاسداران بعداز بوستان نهم به نام ایستگاه تالار راه اندازی شد .

وی اظهار داشت: این پس مسافران این خطوط می توانند از ایستگاه مذکور استفاده نمایند 

حضور ۳۰ هزار بانوي ورزشکار در مسابقات محلات منطقه يک
علي خسروي رييس اداره تربيت بدني شهرداري منطقه يک در جلسه مسئولين انجمن هاي ورزشي ، کارشناسان ستاد و نواحي ده گانه که درخصوص برگزاري هر چه بهتر مسابقات در سطح محله ومنطقه اي وهماهنگي وقرعه کشي رشته هاي ورزشي براي مسابقات سطح منطقه برگزار شد با بيان خبر فوق اظهار داشت: بانوان در رشته هاي بدمينتون، بسکتبال، داژبال، واليبال ، دارت، ايروبيک، دوميداني، تنيس روي ميز در مرحله محله اي به رقابت مي پردازند.

وي گفت: از ابتداي ارديبهشت ماه اين مسابقات در مدارس و مجموعه هاي ورزشي در نواحي ده گانه سطح منطقه يک آغاز شده است.

خسروي تصريح کرد: بديهي است در ادامه مسابقات نفرات وتيم هاي برتر در مقياس منطقه اي وهمچنين مسابقات المپياد با توجه به دستورالعمل سازمان ورزش شهرداري تهران هماهنگ واجرايي خواهد شد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید