پیشرفت 375 درصدی خدمات الکترونیک پست | اتاق خبر
کد خبر: 341576
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 11:13
‌معاون شرکت پست از پیشرفت 375 درصدی خدمات الکترونیک در سال 1394 نسبت به سال قبلش خبر داد و گفت: این پیشرفت گامی بزرگ در عرصه ورود به دولت الکترونیک است.

اتاق خبر: مجتبی نصیری روز گذشته در نشست با مسوولان پست چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه مدیریت نشانی یکی از الزامات دولت الکترونیک است، اظهار کرد: راه‌اندازی شبکه جی‌نف ( اختصاص اعداد یونیک به کدپستی مکانی «شرح نشانی آدرس» ) تحول بزرگی در پست ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از فعالیت‌های شکل گرفته در جامعه ماهیت مکانی دارد، افزود: با راه‌اندازی این سیستم در شبکه‌های پست تمام کدپستی‌های موجود، طول و عرض جغرافیایی پیدا کرده و در صورت تغییر آدرس به روز می‌شود.

نصیری شرح طول و عرض جغرافیایی را از مزایای مهم این شبکه بیان کرد و گفت: در 46 میلیون رکورد پستی موجود در کشور، 14 میلیون در نقاط شهری و شش میلیون در نقاط روستایی است که تا پایان اسفندماه سال گذشته 87 درصد تخصیص این شبکه در نقاط شهری راه‌اندازی شده است.

وی چهارمحال و بختیاری را در راه‌اندازی این سیستم پیشگام دانست و افزود: در این استان به علت تشکیل نقشه بومی پیشرفت شبکه جی‌نف کند‌تر ولی با دقت بیشتری پیش می‌رود.

دبیر کمیته جی‌نف تصریح کرد: پیشرفت این شبکه در چهارمحال و بختیاری به میزان 50 درصد بوده است.

نصیری از اشتغال 2022 نفر در شرکت پست طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: پست از ظرفیت کارآفرینی بالایی برخوردار است و با افزایش شبکه‌های الکترونیک در سیستم پست کشور امکان افزایش اشتغال به‌کار نیز بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به پیش بینی گردش مالی«ترافیک و درآمد» در پست، گفت: در سال گذشته از 800 میلیارد پیش بینی گردش مالی 745 میلیارد محقق و در سال جاری یک‌هزار و 100 میلیارد در حوزه مالی پیش‌بینی می‌شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید