تداوم بیگانه هراسی در زامبیا | اتاق خبر
کد خبر: 341711
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 18:43
پلیس زامبیا در بیانیه ای اعلام کرد: تداوم بیگانه هراسی در زامبیا باعث شد چهار مظنون به قتل های مذهبی – عبادی در پایتخت، دستگیر و روانه زندان شوند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز، بیانیه پلیس زامبیا تاکید می کند: این 4 فرد به اتهام کشتن افراد و مثله کردن بدن های آنان به زودی در دادگاهی عمومی محاکمه می شوند.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری فرانسه از لوزاکا، اتباع بیگانه در زامبیا به دست داشتن در قتل های مذهبی - عبادی در لوزاکا متهم هستند.
ناآرامی از آنجا شروع شد که در هفته جاری دستکم 7 نفر در پایتخت لوزاکا به قتل رسیدند و بخش هایی از اندام های بدنشان بریده و جدا شد.
در پی کشته شدن این افراد، صدها تن از ساکنان پایتخت به منازل و مغازه های اتباع بیگانه حمله ور شدند و به تبع آن، شهروندان خارجی در قرارگاه های پلیس پناه گرفنتد.
چند هزار آواره از کشورهای رواندا و بروندی در لوزاکا زندگی می کنند و ساکنان پایتخت این افراد را متهم کرده اند که از اندام های بدن افراد به قتل رسیده برای امور مرتبط با سحر و جادو استفاده می کنند.
خبرگزاری بلومبرگ نیز در این زمینه گزارش داد: ساکنان مناطق کم درآمد در غرب شهر لوزاکا مغازه های اتباع خارجی را غارت می کنند.
گزارش شده است که تاکنون 254 نفر در همین رابطه بازداشت شده اند.
جمهوری زامبیا، کشوری در جنوب آفریقاست که در شمال با جمهوری دمکراتیک کنگو، در شمال شرقی با تانزانیا، در شرق با مالاوی، در جنوب با موزامبیک، زیمبابوه، بوتسوانا و نامبیا و در غرب با آنگولا مجاورت دارد.
پایتخت زامبیا شهر لوزاکا است و بخش اعظم جمعیت این کشور در اطراف پایتخت متمرکز است.
بانک جهانی در سال 2010، زامبیا را یکی از کشورهایی در جهان معرفی کرد که به لحاظ اقتصادی اصلاحات پرسرعتی را پشت سر گذاشته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید