ضریب نفوذ اینترنت در گلستان ۸۸ درصد است | اتاق خبر
کد خبر: 341764
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 21:30
مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان گفت: در استان گلستان حدود یک هزار و چهار روستا دارای پوشش تلفن ثابت و همراه شده است و ضریب نفوذ اینترنت در استان ۸۸ درصد است.

اتاق خبر: مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در جلسه ای که با نماینده ولی فقیه در استان گلستان به مناسبت گرامیداشت هفته ارتباطات ظهر چهارشنبه برگزار شد، گفت: درآمد کشور در سال ۹۴ در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان بوده است که در برنامه ششم توسعه، برای درآمد این حوزه ضریب رشد سه برابری در نظر گرفته شده است.

حسین مومنی با اشاره به این که کاهش شکاف دیجیتال، مهم ترین برنامه دولت در حوزه تامین زیر ساخت های فناوری است، اظهار کرد: تلاش ما ایجاد سهم متوازن در اقتصاد است و کاهش شکاف دیجیتالی در اقتصاد این حوزه نیز در گرو کاهش تفاوت ها در خلق ثروت در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی با بیان این که استان زیرساخت های لازم و نیروی انسانی کارآمد و خلاق در این حوزه را داراست، گفت: ۱۷ درصد فارغ التحصیلان استان از رشته های مرتبط با این حوزه می باشد که بیشترین آمار بیکاری در این حوزه را دارند که تلاش ما این است با راه را برای ورود بخش خصوصی به استان برای حل این معضل تسهیل کنیم.

مومنی ادامه داد: در استان حدودیک هزار و چهار روستا را دارای پوشش تلفن ثابت و همراه شده است و ضریب نفوذ اینترنت استان ۸۸ درصد است.

مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان هدف دیگر این اداره کل را رونق کسب و کارهای دانش بنیان و خلق ثروت خواند و تصریح کرد: مهم ترین بخش و ظرفیت کار در این حوزه استفاده از پتانسیل دانشگاه ها است و با همراهی دانشگاه ها و نیروهای خلاق استان، فضای جدیدی از کسب و کار و خلق ثروت در حال شکل گیری است.

مومنی با اشاره به این که در برنامه ششم توسعه بخش عمده خدمات قابل ارایه به مردم باید در بستر تلفن همراه و ۳۰ درصد مبادلات تجاری، الکترونیکی باشد، گفت: با توجه به اینکه یک هزار و ۴۰۰ خدمت  در دولت به صورت الکترونیکی احصا شده است تلاش ما براین است که دستگاه های دولتی و عمومی خدمات و سرویس های خود را برون سپاری کنند و با واگذاری پروژه ها به شرکت های استان، رونق اقتصادی بازار استان را در اولویت قرار دهند.

مومنی ادامه داد: سالانه حداقل ۱۰ میلیون مسافر از استان  عبور می کند که به مثابه یک ثروت بزرگ برای استان محسوب می شود و باید با کمک فناوری اطلاعات و با اجرای طرح تبدیل استان معبر به استان مقصد ، بخشی از این مسافرین به مراکز مناسب گردشگری استان هدایت شوند تا در اشتغال و تولید ثروت استان تحول چشمگیری انجام شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید