ایران به ثبات بازار جهانی نفت کمک کرد | اتاق خبر
کد خبر: 342147
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 21:46
آژانس بین‌المللی انرژی:
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که تولید نفت ایران بیش از انتظارها افزایش یافته و به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۱ به بعد رسیده است.

به گزارش اتاق خبر، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که افزایش دور از انتظار استخراج نفت در ایران که به دنبال لغو تحریم‌های این کشور رخ داد به تثبیت بازار جهانی نفت کمک کرده است.

آژانس در عین حال تأکید کرد که نفت مازاد جهان به‌رغم افزایش تولید نفت در ایران همچنان کاهش خواهد یافت. علت این کاهش می‌تواند افزایش تقاضای نفت در هند و سایر کشورهای در حال رشد باشد.

به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، محاسبات نشان داده که ایران استخراج نفت خود را در ماه آوریل به ۳ میلیون و ۵۶۰هزار بشکه در روز رسانده که با بالاترین میزان تولید نفت این کشور در نوامبر ۲۰۱۱ برابری می‌کند.

آژانس که مقر آن در پاریس، پایتخت فرانسه است تأکید کرده که صادرات نفت در ایران بیش از آنچه که محاسبات اولیه نشان می‌داد بالا رفته است. صادرات نفت در ایران در ماه آوریل با افزایش ۶۰۰ هزار بشکه‌ای در روز به حدود دو میلیون بشکه در روز رسید.

تولید روزانه نفت در اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) با توجه به افزایش تولید در ایران به ۳۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به ماه مارس ۳۳۰ هزار بشکه افزایش نشان می‌دهد.

بهای نفت در ماه آوریل به دلیل عدم توافق تولید‌کنندگان اصلی در مورد کاهش تولید افت کرد اما پس از بروز مشکلاتی در کانادا و نیجریه افزایش یافت.

منبع: مهر

9410

نظرات
ADS
ADS
پربازدید