Performancing Metrics

لیگ برتر فوتبال؛پرسپولیس در عین شایستگی قهرمان نشد | اتاق خبر
کد خبر: 342200
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 20:17
محسن فروزان دروازه بان تیم راه آهن با درخشش در دیدار این تیم برابر تیم پرسپولیس قهرمانی را از سرخ های پایتخت گرفت تا این تیم در عین شایستگی و پیروزی دو بر یک مقابل راه آهن قهرمان نشود.

اتاق خبر - شاگردان برانکو ایووانکوویچ هرچند در این دیدار با نتیجه 2 بریک از سد راه آهن گذشتند اما قهرمان نشدند و در ورزشگاه آزادی در مقابل بیش از 100 هزار هوادار تنها به نایب قهرمانی بسنده کردند.

رامین رضاییان در دقیقه 82 از روی نقطه پنالتی و احمد نوراللهی در دقیقه 83 برای تیم پرسپولیس گلزنی کردند و تنها گل تیم راه آهن را مهرداد محمدی در دقیقه 89 درون دروازه لوبانف جای داد.
این دیدار ساعت 18 در ورزشگاه آزادی و با سوت رضا کرمانشاهی آغاز شد
این نتیجه درحالی بدست آمد که پرسپولیس تیم برتر میدان بود و بارها به روی دروازه حریف صاحب موقعیت گلزنی شد که با بی دقتی مهاجمان این تیم از یک سو و درخشش محسن فروزان سنگربان راه آهن از سوی دیگر این فرصت ها از این تیم گرفته شد.
شاگردان برانکو ایووانکوویچ این دیدار را با احتیاط آغاز کردند در ادامه با طراحی حملات از جناحین و ارسال به عمق به دروازه راه آهن نزدیک شدند.
مهم ترین اتفاق در دقایق ابتدایی این دیدار ارسال رامین رضاییان به منطقه شش قدم تیم راه آهن بود که محسن فروزان آن را دفع کرد.
در دقیقه 15 باز هم این بازیکنان پرسپولیس بودند که فرصت گلزنی داشتند که ارسال زیبای رضاییان از سمت راست به روی دروازه راه آهن به علی علیپور رسید و این بازیکن با ضربه سر زیبا دروازه حریف را تهدید کرد که البته با جاگیری مناسب دروازه بان این تیم این ضربه به خوبی مهار و ابن فرصت از پرسپولیسی ها گرفته شد.
دردقیقه 27 و در زمانی که بازی برای دقایقی در میانه میدان درجریان بود شوت زیبای محسن مسلمان از پشت محوطه جریمه با فاصله اندک از کنار دروازه به خارج از زمین رفت.
در دقیقه 28 و به دنبال اصرار بر تاکتیک حمله از جناحین باز هم پرسپولیس امکان برتری برابر راه آهن را بدست آورد که این موقعیت را فرشاد احمد زاده از دست داد او که در محوطه جریمه صاحب موقعیت گلزنی شده بود با ضربه ای آرام توپ را به فروزان دروازه بان تیم راه آهن تقدیم کرد و این موقعیت نیز از دست رفت.
در دقایق پایانی نیمه نخست اتفاق خاصی نیفتاد و بازیکنان به رختکن رفتند.
شاگردان برانکو هرچند نیمه دوم را هجومی آغاز کردند اما دردقایق نخست این نیمه نیز ناکام بودند و موقعیت مهمی برای گلزنی بدست نیاوردند.
در دقیقه 55 ارسال محسن مسلمان به درون محوطه جریمه را باز هم فروزان دفع کرد و بازیکنان پرسپولیس را ناکام گذاشت.
بازیکنان پرسپولیس که امید زیادی به گلزنی داشتند در نیمه دوم بسیار عصبی و پراسترس بودند و همین مساله مهم ترین ناکامی بازیکنان این تیم بود.
در دقیقه 57 توپ ارسالی به عمق دفاع راه آهن در محوطه جریمه به فرشاد احمد زاده رسید و این بازیکن با بی دقتی توپ را به بیرون فرستاد.
در دقیقه 60 شوت زیبا و زمینی محسن مسلمان را درحالیکه می رفت دروازه تیم راه آهن را باز کند محسن فروزان مهار کرد و این بازیکن را ناکام گذاشت.
در دقیقه 64 مدافعان تیم راه آهن پشت محوطه جریمه به روی مهدی طارمی خطا کردند و رامین رضاییان پشت ضربه ایستگاهی ایستاد اما شوت زیبای این بازیکن را بار دیگرفروزان دفع کرد.
در دقیقه 78 مدافعان تیم راه آهن به روی علی علیپور که به محوطه جریمه این تیم نفوذ کرده بود مرتکب خطا شدند و رضا کرمانشاهی به اشتباه به سود تیم پرسپولیس اعلام پنالتی کرد و رامین رضاییان این ضربه را دردقیقه 82 به گل تبدیل کرد.
احمد نوراللهی دردقیقه 83 صاحب موقعیت گلزنی شد که با بی دقتی این توپ را به بیرون فرستاد او درادامه و دردقیقه 84 اشتباه خود را جبران کرد و پاس عرضی مهدی طارمی را درون دروازه تیم راه آهن جای داد و تیمش را دو گله کرد.
برانکو در ادامه جری بنگستون را به زمین فرستاد و تیمش را کاملا هجومی کرد تا بلکه با زدن گل های بیشتر شانس قهرمانی داشته باشند.
در ادامه و دریک ضد حمله بازیکنان تیم راه آهن بر روی دروازه تیم پرسپولیس صاحب موقعیت شدند و مهرداد محمدی دردقیقه 89 توپ را به قعر دروازه لوبانف فرستاد و در دقایق پایانی اتفاقی نیفتاد و پرسپولیس نایب قهرمان شد.
آخرین قهرمانی تیم پرسپولیس در هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر برای این تیم به دست آمده است.
ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس:
الکساندرلوبانف،امید عالیشاه،مایکل اومانا،مهدی طارمی،فرشاد احمد زاده،کمال کامیابی نیا،محمد انصاری،لوکا ماریچ،رامین رضاییان،علی علیپور و محسن مسلمان.
ترکیب تیم فوتبال راه آهن یزدان:
محسن فروزان،میلاد ابطحی،مهران موسوی،بهادر عبدی،سید علی فاطمی،حمید رضا دیوسالار،فرشاد فرجی،مهرداد محمدی،مجید حسینی،حامد زمانی و مهدی حنفی.
بیش از 100 هزار هوادارپرسپولیس برای تماشای این دیدار به ورزشگاه آزادی رفته و این بازی را از نزدیک مشاهده کردند.
رضا کرمانشاهی قضاوت این دیدار را برعهده داشت، رضا سخندان و بابک داوری کمک های وی دراین دیدار بودند.
کرمانشاهی دراین دیدار به امید عالیشاه کاپیتان تیم پرسپولیس و میلاد ابطحی بازیکن تیم راه آهن به دلیل اعتراض به تصمیمات داوری کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید