مجلسی درگیر سیاست | اتاق خبر
کد خبر: 342639
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 14:41
ابتکار از قول کارشناسان سیاسی:
روزنامه ابتکار در شماره یکشنبه 26 اردیبهشت در تیتر یک به بررسی دیدگاه کارشناسان سیاسی درباره فراز و فرودهای مجلس نهم پرداخت و نوشت:

اتاق خبر - عملکرد هر کدام از مجالس در ادوار مختلف دارای نقاط ضعف و قوت غیرقابل‌انکاری است و این در حالی است که تعدادی از کارشناسان سیاسی نقاط ضعف مجلس نهم را بیشتر از نقاط قوت آن دانستند.

این روزنامه با انتخاب عنوان امین الله باشید، می نویسد: حضرت آیت الله جوادی آملی در فرازی از درس اخلاق این هفته خود که در محل نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، به ضرورت حفظ آبروی مومن پرداختند و در توصیه‌ای به خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان داشتند: مبادا اگر جایی به عنوان خبرنگار رفتیم و سخنی شنیدیم به میل خود آن مطلب را تفسیر کنیم یا خدای ناکرده به میل خود تطبیق کنیم و از این طریق با آبروی کسی بازی کنیم؛ چون ذات اقدس الهی آبروی مومن را به این آسانی مورد تعرّض دیگری قرار نمی‌دهد. فرمود به میل خودتان تطبیق نکنید، به میل خودتان تفسیر نکنید، امین الله باشید اگر امانت را حفظ کردید هم در دنیا محفوظید و هم در آخرت اما اگر خدای ناکرده ما با آبروی کسی بازی کردیم.
روزنامه ابتکار با انتشار عنوان رای مردم در انتخابات به دنبال تغییرات در مجلس است، آورد: حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری در گفت‌وگو با ایلنا، در تشریح نتایج کلی انتخابات مجلس دهم اظهار کرد: بحث انتخابات در مرحله اول و دوم به نگاه مردم به مقوله تغییرات در مدیریت کشور بر می‌گردد. ما شاهد بودیم در مرحله اول در شهرهای بزرگ مردم با نگاه کاملا جهت‌دار، لیست امید را مورد توجه قرار دادند. او اضافه کرد: شورای عالی تردید ندارد رای مردم در انتخابات تغییرات را دنبال می‌کرد، بنابراین اگر در مدیریت مجلس تغییری حاصل نشود، بی‌احترامی و بی‌اعتنایی به رای مردم تلقی می‌شود. وقتی مردم یکپارچه در تهران و شیراز همه کاندیداهای امید را انتخاب می‌کنند و لیست امید لیست اکثریت شناخته می‌شود، اگر کاندیدایی غیر از کسی که از طرف مردم بیشترین رای را داشته و لیست منتسب به او بالا‌ترین رای را آورده است، معرفی شود، از نظر ما دهن‌کجی به رای مردم تلقی می‌شود.
این روزنامه با درج عنوان تبیین سه مسئولیت مهم روحانیت، نوشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه‌های علمیه تهران، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی» را سه وظیفه عمده روحانیت برشمردند و تاکید کردند: طلاب باید با کسب صلاحیتها و آگاهیهای لازم، در دنیای متفاوت امروز خود را برای ایفای مسئولیت‌های تعیین کننده در جامعه آماده کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توصیه به طلاب برای قدر دانستن ارزش‌ها و مسئولیت‌های طلبگی افزودند: اگر همه تخصص‌های مورد نیاز یک جامعه به بهترین شکل وجود داشته باشد اما جامعه، دینی نباشد، آن ملت در دنیا و آخرت دچار خسران و مشکلات واقعی خواهد بود و این مسئولیت عظیم یعنی تبدیل جامعه به جامعه‌ای دینی، بر عهده علما و روحانیت و طلاب است.
روزنامه ابتکار با بررسی عنوان کفران نعمت است که وقت را صرف جدال های بلاوجه کنیم، می نویسد: علی لاریجانی روز گذشته در مراسم اختتامیه نمایشگاه کتاب با اشاره به تکمیل پروژه شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: آقای قالیباف کار بزرگ و همت عالی کردند که اینجا را ایجاد کردند. لاریجانی افزود: آن‌هایی که کار اجرایی کرده‌اند می‌دانند این کارها چقدر مشکل است، وقتی بخش‌های مختلف دست به دست هم می‌دهند، یک کار با اساس صورت می‌گیرد، یکی از مسائلی که بارها گفته‌ایم این است که باید شرایط را به هم‌گرایی سوق دهیم. در هم‌گرایی و همدلی است که کارهای بزرگ حاصل می‌شود نه در مجادله و نزاع. رییس مجلس عنوان‌کرد: باید برای پیشرفت کشور همگرا بود و تلاش کرد و کاستی‌های یکدیگر را جبران کنیم تا ایران آباد شود. امکانات زیادی داریم و کفران نعمت است که وقت را صرف جدال‌های بلاوجه کنیم، کشور باید همگرا شود.
این روزنامه سرمقاله را به عنوان «اعتدال؛ تنها فرصت ممکن» به قلم جلال خوش چهره اختصاص داد.
«چرایی مخالفت افراد شاخص جمهوری خواه با ترامپ»، «واکنش هایی به یک شکایت دانش آموزی»، «کتاب های بی رویا برای کودکان» و «تغییر قانون 44 ساله در 4 روز» از دیگر عنوان های روزنامه ابتکار است

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید