کوتاه آمدن در برابر آمریکایی ها در قاموس جمهوری اسلامی ایران نیست | اتاق خبر
کد خبر: 342752
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 22:46
سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کوتاه آمدن در برابر آمریکایی ها، در قاموس جمهوری اسلامی ایران نیست.

اتاق خبر - این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران و در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی عنوان کرد.

وی در پاسخ به سئوالی درمورد شهادت سیدمصطفی بدرالدین یکی از فرماندهان حزب الله لبنان در سوریه افزود: روند مقاومت نشان داده که برخلاف آنچه که دشمنان بخصوص صهیونیست ها در تصور دارند، زمانی که یک فرمانده بزرگ به شهادت می رسد نه تنها اثر منفی در مقاومت نگذاشته، بلکه عنصری شده که مقاومت یک گام به جلو بگذارد.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح توضیح داد: بارها این تجربه را در دوران هشت ساله دفاع مقدس و نبرد با رژیم بعثی صدام و هم در دوران دفاع مقدسی که در منطقه وجود دارد و جاری است، تجربه کرده ایم و به نظر می آید که شهادت این برادر بزرگوار و این فرمانده عزیز نیز اثراتی را در آینده به نفع جبهه بزرگ مقاومت خواهد داشت.
سردار جزایری در پاسخ به سئوالی مبنی بر عزل فرمانده تفنگداران آمریکایی که از سوی پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس دستگیر شده بودند نیز گفت: در این موضوع آمریکایی ها به لحاظ نوع برخوردی که جمهوری اسلامی ایران با متجاوزین داشت دچار چالش شدند، واقعیت این است که آمریکایی ها عادت کردند که کدخدا و بزرگ محله باشند و هر اقدام تجاوزگری که داشته باشند دیگران در برابر آنان تمکین و سکوت کنند.
وی تاکید کرد: کوتاه آمدن در برابر آمرکایی ها خوشبختانه در قاموس جمهوری اسلامی ایران نیست،‌ اینها متجاوز بودند اما با آنها یک برخورد مسالمت آمیز شد که می توانست این برخورد قهرآمیز باشد.
سردار جزایری افزود: در عین حال همین برخورد مسالمت آمیز را هم آمریکایی ها بر نمی تابیدند، گرچه به روی خود نیاوردند اما آثار آن را اکنون مشاهده می کنیم که آنها از این اتفاقی که برای تفنگدارانشان در خلیج فارس افتاد ناراحت و عصبانی هستند.
وی در پاسخ به این سئوال که پس از اعلام رسمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور درمورد استقرار سامانه موشکی اس 300، مقامات آمریکایی اظهار نگرانی کردند که دلیل این نگرانی آنها چیست، گفت: آمریکایی ها می توانند از نحوه مجهز شدن جمهوری اسلامی ایران به این سامانه موشکی عصبانی باشند و امید داریم از این عصبانیت بمیرند.
همایش ملی فرهنگ دفاعی، بمنظور تبیین، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دفاعی کشور و تقویت مؤلفه ‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ‌های کشوری و لشکری توسط معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور اندیشمندان، کارشناسان و مسئولان کشوری و لشکری و با مشارکت 48 دستگاه مختلف در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما در حال برگزاریست.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید