ملت و رهبران سوریه شهید بدرالدین را فراموش نمی کنند | اتاق خبر
کد خبر: 342766
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 23:41
مفتی کل سوریه:
شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی کل سوریه گفت: ملت، رهبران و خاک سوریه شهید مصطفی بدرالدین را فراموش نمی کنند

اتاق خبر - شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی کل سوریه در مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین در مدرسه محسنیه دمشق، افزود: هدف فرزندان مقاومت کشتار و یا آسیب رساندن به کسی نیست، بلکه می خواهند وقتی در برابر خداوند حاضر می شوند مسئولیت از دست دادن فلسطین و امت اسلامی بر دوششان نباشد.

مفتی کل سوریه افزود: مقاومت تاج عزت سوریه و ستون سربلندی و عزت امت اسلامی و عربی باقی خواهد ماند.
عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز در این مراسم گفت: قواعد این جنگ با تمام جنگ هایی که ارتش های جهان با هم درگیر می شوند، متفاوت است.
وزیراطلاع رسانی سوریه افزود: جنگ در سوریه، بشریت و همه داشته های تمدنی، ملی و دینی را هدف گرفته است.
وی اضافه کرد: با تمام این مشکلات، سوریه و دوستانش از آن جا که به پایداری و بر حق بودن این کشور ایمان دارند، در این جنگ مقاومت می کنند، زیرا ما تاکنون به خاک هیچ کشوری تجاوز و سری از پیکر کسی جدا نکرده ایم، ولی دیگران این کارها را کرده اند.
به گفته الزعبی، مقاومت در برابر مهاجمان تروریست برای ما یک گزینه نیست، بلکه سرنوشت ماست؛ این سرنوشت همه ما و همه دوستداران سوریه و همه شرافتمندان است.
شیخ 'ابراهیم امین السید' عضو شورای سیاسی حزب الله نیز در این آیین اظهار داشت: شهید مصطفی بدرالدین به درجه شهادت نایل شد و نام او عنوان هر پیروزی خواهد ماند.
وی افزود: سوریه در برابر آمریکایی ها و اروپایی ها ایستاد و در همه محافل و صحنه ها از مقاومت فلسطین حمایت کرد.
السید با بیان این که شهادت مصطفی بدرالدین نماد پیروزی و تغییر در امت اسلامی است، گفت: ای سعودی ها و ای حاکمان کشورهای عربی خلیج فارس اگر می خواهید با رژیم صهیونیستی هم پیمان باشید، مشکلی نیست می توانید این کار را بدون ویران کردن امت اسلامی انجام دهید.
دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین (فرماندهی کل) نیز در این مراسم بزرگداشت تصریح کرد: شهادت مصطفی بدرالدین باعث قوی تر شدن همه جبهه مقاومت و به ویژه مقاومت اسلامی لبنان می شود و عزم و اراده مقاومت را در مبارزه با توطئه های تروریستی و تکفیری دشمن صهیونیستی و مزدوران آن قوی تر خواهد کرد.
احمد جبریل گفت: هنگامی که در سال 2011میلادی سوریه با این توطئه بین المللی روبرو شد شهید بدرالدین و دوستانش و فلسطینی های شرافتمند تصمیم شجاعانه خود را گرفتند و در کنار ارتش سوریه ایستادند و در این راه صدها شهید تقدیم کردند.
حزب الله لبنان روز جمعه از شهادت سیدمصطفی بدرالدین فرمانده ارشد خود و مجاهد بزرگ معروف به «ذوالفقار» که برای نبرد با گروه های تکفیری به سوریه رفته بود، خبر داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید