دیدار سفیر ایران در بلگراد با رییس یک موسسه کشاورزی صربستان | اتاق خبر
کد خبر: 342874
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 06:38
رئیس موسسه بذر گندم و ذرت نووی ساد صربستان در دیدار با سفیر کشورمان در بلگراد، ایران را در منطقه خاورمیانه کشوری پیشرو خواند و خواهان ارتقای همکاری های گسترده کشاورزی با تهران شد.

اتاق خبر - «گوران بکاواتس» روز یکشنبه در دیدار با «مجید فهیم پور» افزود: صربستان از زمان یوگسلاوی با ایران در زمینه امور کشاورزی همکاری خوبی داشته و این همکاری های ادامه دارد بخصوص اکنون که ما در حال توسعه آن در امور اصلاح بذر ذرت، دانه های روغنی، مباره با آفات گیاهی و غیره هستیم .
وی همچنین با ارایه توضیحاتی در رابطه با فعالیت این موسسه در امور اقدام های تحقیقاتی برای اصلاح بذر ذرت به کار جدید تحقیقاتی این موسسه در امور کشت و پرورش دانه های آفتابگردان اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه آب کمتری برای رشد و پرورش آفتابگردان نیاز است، در حال حاضر در تلاش برای تولید روغن از آفتابگردان با استفاده از متد جدید هستیم.
وی همچنین تبادل هیات های کشاورزی از ایران به صربستان در سال گذشته و همچنین سفر های مقامات صربستان به ایران را برای آشنایی با امکانات و توانایی های دو کشور بسیار مهم دانست و گفت: انتظار داریم که با امضای تفاهم نامه همکاری بین بلگراد و تهران در زمینه همکاری های کشاورزی در آینده نزدیک بتوانیم همکاری در این زمینه را به سطح مطلوبی ارتقا بدهیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار به تلاش های سفارت کشورمان در بلگراد برای گسترش روابط سنتی و همکاری های دو کشور ایران و صربستان در تمامی زمینه ها از جمله امور کشاورزی اشاره کرد و دیدار های مقامات دو کشور در سال گذشته را گامی مهم برای آشنایی از امکانات یکدیگر دانست.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید