بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 343051
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 20:14
بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

اتاق خبر: بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشورصبح امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، معاون وزیر نیرو، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان تهران به بهره برداری رسید.

این کارخانه و واحد تولیدی که اهمیت فراوانی در حوزه توسعه صنعت برق دارد، در فضایی بالغ بر ۱۳ هکتار احداث شده است. بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور با هدف تامین نیاز به ترانسفورماتور در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع و همچنین توسعه صادرات و اشتغال، در شهر پرند و با سرمایه گذاری بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، سالانه در بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور ۲۲ هزار و ۵۰۰ ترانس تولید خواهد شد که این تعداد ترانس برابر با ۴ هزار مگاولت آمپر است.

همزمان با افتتاح این سایت جدید تولیدی شرکت ایران ترانسفو، بیش از ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر نیز بصورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شدند.

با بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور ضمن جلوگیری از خروج سالانه  ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور، با صادرات تولیدات این کارخانه بیش از شش میلیون دلار ارز وارد کشور خواهد شد.

تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، در حال حاضر به کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان صادر می‌شود.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید