شرکتهای چینی ٥٠ درصد نفت صادراتی ایران را می‌خرند | اتاق خبر
کد خبر: 343105
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 22:08
معاون سازمان ملی انرژی چین، این کشور را مقصد ٥٠درصد از صادرات نفت ایران عنوان کرد و افزود: شرکتهای چینی قابل مقایسه با شرکتهای غربی نیستند.

اتاق خبر: ژانگ یو ژینگ پس از امضای یادداشت تفاهم با امیرحسین زمانی نیا، معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت درباره این که آیا شرکتهای چینی در پسابرجام توانایی رقابت با شرکتهای مطرح اروپایی را برای حضور در ایران دارند، تصریح کرد: چینیها در کار بسیار سختکوش هستند و از این منظر شرکتهای چینی قابل مقایسه با شرکتهای غربی نیستند.

وی با بیان این که شرکتهای نفتی چین از نظر فناوری در جهان در سطح بالایی قراردارند، افزود: البته شرکتهای غربی از نظر فناوری شرایط ویژه خود را دارند اما فناوری چین هم مطابق با استانداردهای جهانی است.

ژانگ یوژینگ با اشاره به این که شرایط میدانهای نفت و گاز درچین به دلیل ساختار پیچیده زمین آن بسیار سخت تر از ایران است، تصریح کرد: این موضوع سبب شد چینیها در بخش بالادستی نفت قوی باشند و متخصصان زیادی در این بخش فعالیت کنند.

به گفته وی، شرکتهای چینی تجهیزات نفتی را با قیمت مناسب، ارزان و باکیفیت عرضه می کنند.

معاون سازمان ملی انرژی چین، این کشور را بزرگترین واردکننده نفت از ایران عنوان کرد و افزود: ٥٠ درصد از صادرات نفت ایران به چین صادر می شود و شرکتهای چینی پارسال ٢ هزار و ٥٠٠ تن از ایران نفت خریداری کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید