اسرائیل خط مقدم استکبار و استعمار جدید و قدیم است | اتاق خبر
کد خبر: 343133
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 00:30
اطلاعات به نقل از سید حسن نصرالله:
روزنامه اطلاعات در شماره دوشنبه 27 اردیبهشت پیام دبیر کل حزب الله لبنان را به کنفرانس بین‌المللی همصدا با اقصی برجسته کرد و به نقل از وی نوشت: مسأله فلسطین به آنچه که درگیری دو طرف در ظاهر است، محدود نیست به اینکه اسرائیل در برابر ملت فلسطین قرار دارد

اتاق خبر - اینکه این نبرد یک نبرد اسرائیلی- فلسطینی است. این تنها ظاهر نبرد است، اما حقیقت درگیری چیز دیگر است. حقیقت درگیری در سرزمین فلسطین است و این که اسرائیل خط مقدم نیروهای استکبار و استعمار جدید و قدیم است.

این روزنامه با اشاره به عنوان افق روشنی پیش‌روی ملت ایران در تعامل با جهان قرار دارد، در تشریح تیتر یک آورد: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیروز در دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌های کشورمان در خارج از کشور در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی؛ فرصت‌ها و ظرفیت‌ها»، گفت: افق روشنی پیش روی ملت ایران در تعامل سازنده با جهان قرار دارد که در این راستا معرفی بهتر ظرفیت‌ها و فرصت‌های کشور و تسهیل در ارتباط بخش‌های خصوصی با یکدیگر از مهمترین مأموریت‌ها و وظایف سفرای ایران در خارج از کشور است.
برپایی همایش ملی «فرهنگ دفاعی» در تهران، از دیگر عنوان های روزنامه اطلاعات است، در تشریح این خبر می خوانیم: محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش ملی «فرهنگ دفاعی» با بیان این که پیام انقلاب اسلامی، یک پیام فرهنگی است، تاکید کرد: ذات انقلاب اسلامی‌فرهنگی است و به همین دلیل همیشه در معرض تهاجم بوده است. وی افزود: تمدن نوین اسلامی‌ سه ضلع علم و فناوری، فرهنگ و اقتصاد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی دارد که اگر بتوانیم این سه ضلع را به نحو مطلوبی بشناسیم و برای آنها طراحی داشته باشیم و بعد به آن عمل کنیم، قطعاً یک دیوار مستحکم فرهنگی ایجاد خواهیم کرد.
این روزنامه با انتخاب عنوان 5000 مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی ساخته می‌شود، می نویسد: تفاهمنامه ساخت پنج هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی دیروز با حضور وزیر نیرو بین شرکت تولید نیروی برق حرارتی و شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران(مپنا) امضا شد. مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو در مراسم امضای این تفاهم نامه که با هدف استفاده از توان تولید داخل در ساخت نیروگاه های بزرگ منعقد شد، اعلام کرد: براساس برنامه پنجساله ششم توسعه، کشور نیازمند 26 هزار و 500 مگاوات ظرفیت جدید تولید برق تا پایان برنامه ششم توسعه است و باید به همین میزان نیروگاه جدید وارد مدار شود.
روزنامه اطلاعات با درج عنوان توافق ترکیه و آمریکا برای حمایت از معارضان سوری، نوشت: واشنگتن از توافق با ترکیه برای مداخله هر چه بیشتر در سوریه خبر داد. معاون وزیر خارجه آمریکا ضمن اعلام خبر توافق این کشور با ترکیه برای مداخله در سوریه ادعا کرد که این توافق در قالب افزایش حمایت از گروه‌های موسوم به «معارضان میانه‌رو» علیه داعش خواهد بود. «آنتونی بلینکن» تأکید کرد که واشنگتن در خصوص همکاری برای پاکسازی مناطق حد فاصل شهر منبج و مارع در ریف شمالی حلب و بازپس گیری کامل این شهر از دست عناصر داعش با ترکیه به توافق رسیده است.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان «رونمایی از کتاب «بر تارک طوفان ملا مصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران»» پرداخت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید