رتبه دوم استان البرز در آمار طلاق | اتاق خبر
کد خبر: 343230
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 06:40
استاندار البرز از رتبه دوم این استان در آمار طلاق خبر داد و گفت: آمار ازدواج در این استان پایین تر از میانگین کشوری است.

به گزارش اتاق خبر، سیدحمید طهایی در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با اشاره به حضور ۱۲۶ سمن در این استان افزود: ۸۸ مورد از این سمن ها در دولت یازدهم مجوز گرفته اند.

استاندار البرز با ارائه گزارش عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان، ادامه داد: ۶۳ طرح از این سمن ها مورد حمایت واقع شده است.

وی با بیان اینکه البرز یکی از جوان ترین استانهای کشور است اضافه کرد: ۷۷۰ هزار جوان در استان البرز داریم که از این تعداد ۴۶۵ هزار نفر در برنامه های اوقات فراغت شرکت کرده اند.

طهایی از تشکیل ۱۰ جلسه ستاد استانی ساماندهی جوانان خبر داد و گفت: ۴ مورد از این جلسات با حضور استاندار تشکیل شده است.

استاندار البرز تاکید کرد: این استان از نظر آمار طلاق پس از تهران در رتبه دوم کشور قرار دارد و از نظر آمار ازدواج پایین تر از میانگین کشوری هستیم. در این زمینه با انجام مشاوره پیش از طلاق، آمار طلاق در سال اول زندگی ۱۲ درصد کاهش یافته است.

وی یکی از دلایل اصلی بالا بودن آمار طلاق در البرز را سخت بودن شرایط طلاق در برخی مناطق کشور دانست و افزود: به دلیل ناپسند بودن امر طلاق در بسیاری از استانهای کشور، افراد برای جاری کردن موضوع طلاق به استان البرز مهاجرت می کنند.

طهایی وجود ۲ زندان در سح ملی را از دیگر معصلات استان البرز برشمرد و تاکید کرد: خانواده های افراد زندگی از مناطق دیگر به اطراف زندانها سکنی می گزینند و همین امر موجب گسترش آسیب های اجتماعی در این مناطق شده است.

 منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید