کندترین خودروها یی که میتوانید بخرید ! | اتاق خبر
کد خبر: 343249
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 08:08
تمام خودروهایی که در ادامه خواهید دید طی ۴ سال اخیر تولید شده اند اما در مدت زمانی که یک فراری میتواند به سرعت ۱۸۶ مایل بر ساعت برسد این پسران بد تازه به حداکثر سرعت مجاز در اتوبان خواهند رسید !

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ، تمام خودروهایی که در ادامه خواهید دید طی ۴ سال اخیر تولید شده اند اما در مدت زمانی که یک فراری میتواند به سرعت ۱۸۶ مایل بر ساعت برسد این پسران بد تازه به حداکثر سرعت مجاز در اتوبان خواهند رسید !

 

VW Up 1.0 - 0-62mph 15.3sec

VW Up 1.0 – 0-62mph 15.3sec

فولکس واگن آپ ۱٫۰ – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۵٫۳ ثانیه

وقتی فولکس آپ را در اختیار دارید بهتر است خیلی در مورد به موقع سر قرار رسیدن مطمئن نباشید. البته از طرف دیگر با ۵۹ اسب بخار ناقابل پیشرانه آن مطمئن هستید لاستیک هایتان نو باقی میماند !

جهت مقایسه : شتاب فورد فیستا ۱٫۱ مدل ۱۹۸۵ (۱۵ ثانیه)

Toyota iQ multidrive - 15.3sec

Toyota iQ multidrive – 15.3sec

  • تویوتا iQ مولتی درایو – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۵٫۳ ثانیه

برخلاف نام iQ ظاهرا بخش مهندسی تویوتا نتوانسته یک خودروی چندان باهوش را تحویل دهد و احتمالا حائز رتبه آخر جدول از نظر میزان توان خواهد بود. قطعا موتور ۱ لیتری مولتی درایو هیجان بالایی را به شما انتقال نخواهد داد و شاید بتوانید با یک پیرمرد بازنشسته در لاین کناری کورس بگذارید !

جهت مقایسه : شتاب تویوتا استارلت ۱٫۰ مدل ۱۹۸۴ (۱۳٫۳ ثانیه)

Toyota Aygo - 15.5sec

Toyota Aygo – 15.5sec

  • تویوتا آیگو – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۵٫۵ ثانیه

با وجود اینکه دومین تویوتای این لیست جدیدتر میباشد اما کندتر نیز هست. تنها مورد تند و تیز در آیگو ظاهر آن است که البته هیچ شباهتی با عملکرد کند آن ندارد.

جهت مقایسه : شتاب هوندا S800  مدل ۱۹۶۴ (۱۳٫۴ ثانیه)

 Citroen C-Zero - 15.9sec

Citroen C-Zero – 15.9sec

  • سیتروئن C-Zero – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۵٫۹ ثانیه

از جمله نقاط قوت C-Zero این است که آلودگی و صدای موتور آن در حد صفر است، اما این تنها نکته جذاب در خصوص توپ گرد است ! چون مطمئنا شتاب G وارد شده به شما در زمان شتابگیری نیز در حد صفر میباشد و این به دلیل زمان حدود ۱۶ ثانیه ای است که موتور الکتریکی آن تا رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر نیاز دارد.

جهت مقایسه : شتاب GM EV1 مدل ۱۹۹۶ (۹ ثانیه)

Fiat Doblo - 15.9sec

Fiat Doblo – 15.9sec

  • فیات دابلو – صفر تا ۱۰۰ ۱۵٫۹ ثانیه

موتور « توین ایر » فیات ذاتا آنقدر سرحال نیست که بتواند گروه MPV را به چالش بکشد. کارایی خودرو شبیه انسان تنبلی است که جلوی تلویزیون لم میدهند ! حداقل با فیات شما میتوانید سرعت خود را حفظ کنید بدون اینکه مثل سیتروئن نگران مسافت طی شده و شارژ باتری باشید.

جهت مقایسه : شتاب FSO پلونز مدل ۱۹۷۹ (۱۴٫۵ ثانیه)

 Skoda Fabia 1.2 - 16.5sec

Skoda Fabia 1.2 – 16.5sec

  • اشکودا فابیا ۱٫۲ – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۶٫۵ ثانیه

اشکودا برای خریدارانی که هنوز در خرید گلوله آتشین ۲۰۱۴ فابیا با موتور یک لیتری و شتاب ۱۵٫۷ ثانیه تردید دارند، گزینه بهتری را پیشنهاد میکند که مدل قدیمی اشکودا با شتاب ۱۶٫۵ ثانیه است ! در واقع در خصوص عملکرد موتور فابیا در یک بزرگراه هیچ نکته خاصی وجود ندارد که بتوانید دلتان را با آن خوش کنید.

جهت مقایسه : شتاب کادیلاک سری ۶۲ مدل ۱۹۴۹ (۱۶٫۲ ثانیه)

Smart Forfour - 16.9sec

Smart Forfour – 16.9sec

  • اسمارت فورفور – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۶٫۹ ثانیه

آخرین مدل اسمارت به قدری کند است که شبیه ماشین زمان عمل میکند : وقتی به مقصد میرسید احتمالا سه سال پیرتر شده اید، تلفن همراه منسوخ شده و گربه تان هم مرده است !

جهت مقایسه : شتاب لادا ریوا مدل ۱۹۸۴ (۱۶٫۵ ثانیه)

Suzuki Alto auto - 17.0sec

Suzuki Alto auto – 17.0sec

  • سوزوکی آلتو اتو – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۷ ثانیه

شتاب سوزوکی آلتو به حدی است که راننده مدت ها قبل از اینکه خودرو به ۱۰۰ کیلومتر برسد دار فانی را وداع گفته است. با این حال هنوز در لیست سوم است و برای اول شدن باید بیشتر تلاش کند !

جهت مقایسه : شتاب یوگو ۵۵ جی ال اس مدل ۱۹۸۵ (۱۶٫۸ ثانیه)

Peugeot Partner Teepee - 17.1sec

Peugeot Partner Teepee – 17.1sec

  • پژو پارتنر تیپی – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۷٫۱ ثانیه

اطلاق نام تیپی (چادرهای سرخپوستان) به این مدل اشاره به دوران نسل کشی بومیان آمریکایی دارد و احتمالا این یکی هم از بومیانی است که از زادگاه خود رانده شده و سرعتش نیز به اندازه درشکه های چوبی آنهاست !

جهت مقایسه : شتاب رنو اسپیس مدل ۱۹۸۵ (۱۲٫۵ ثانیه)

Peugeot Expert Teepee LWB - 20.7sec

Peugeot Expert Teepee LWB – 20.7sec

  • پژو اکسپرت تیپی LWB – صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۲۰٫۷ ثانیه

بله ! شتاب این یکی به وضوح در حد یک ون قرار دارد اما ما اکیدا توصیه میکنیم با این نهنگ در مسابقات خیابانی شرکت نکنید. خود پژو نیز ادعایی ندارد که این یک مدل GT است اما در زمانی که یک سوپراسپرت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر دست پیدا میکند پژو اکسپرت احتمالا مسافتی به اندازه فاصله دو محورش را پیموده است !

جهت مقایسه : شتاب بنز ۲۲۰ مدل ۱۹۵۲ (۲۰٫۵ ثانیه)

 

منبع : carmagazine

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید