توصیه‌های یک عضو هیات رییسه مجلس نهم به منتخبان مجلس دهم | اتاق خبر
کد خبر: 343451
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 22:22
عضو هیات رییسه مجلس نهم گفت: برخی جریان‌های سیاسی از فضای مجازی در جهت تهمت، اَنگ‌های سیاسی، نسبت‌های ناروا و انتشار عکس‌ها و مطالب توهین‌آمیز استفاده می‌کنند.

اتاق خبر - سیداحمدرضا دستغیب در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی از منتخبان مردم در مجلس دهم خواست تا فارغ از گرایش‌های سیاسی با روحیه انقلابی در جهت توسعه سیاسی و اقتصادی گام بردارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی انحلال سازمان ملی جوانان را اشتباه دانست و افزود: این دستگاه فرابخشی در یک دستگاه بخشی ادغام شد. خلاء این مسئله باید از طریق لایحه دولت حل شود. باید نهادهای ستادی و مرکزی احیاء و حفظ شود تا کار هماهنگی و اجرا با دستگاه‌های مسئول انجام گیرد.

وی نمایندگی مجلس را توام با کمین‌ها و دام‌هایی دانست و خطاب به منتخبان مجلس دهم از آنان خواست تا مراقب افتادن در حاشیه‌ها نشوند.

عضو هیات رییسه مجلس نهم خاطرنشان کرد: لازم است ساز و کار یا سامانه‌ای برای اطلاع‌رسانی مجلس وجود داشته باشد. موفقیت مجلس آینده موفقیت مجالس ادوار جمهوری اسلامی است. مرکز پژوهش‌ها باید وقت بیشتری برای تحقق این مسئله بگذارد تا مطالب دولت، نمایندگان و کمیسیون‌ها به صورت کلید واژه استخراج و برای آینده به صورت کاربردی درآورد.

دستغیب، تنقیح قوانین جاری کشور را یکی از امورات باقی مانده از مجلس نهم عنوان کرد و خواستار تقسیم ساعات کار مجلس به دو وقت تقنین و نظارت شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از منتخبان مجلس دهم درخواست کرد لایحه برنامه ششم توسعه را به صورت «کَمی» تصویب کنند، سپس خطرنشان کرد: باید گام‌های مجلس از سال 1395 تا سال 1400 در حوزه نظارت مشخص شود.

وی بودجه عملیاتی را نجات بخش قوه مجریه از چالش‌ها دانست و افزود: باید به جای تخصیص بودجه براساس «نیروی انسانی» تخصیص بودجه مبتنی بر خدمات دستگاه‌ها انجام شود. بررسی ردیف‌ها به جای احکام بودجه باید ملاک کار قرار گیرد علاوه بر آن باید دلایل گران بودن خدمات دستگاه‌ها بررسی و برای آن تدبیر شود.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید