آژانس های حمل ونقل عمومی بار و مسافر تحت پوشش اتحادیه های صنفی باقی ماند | اتاق خبر
کد خبر: 343480
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 13:39
با پیگیری های رییس اتاق اصناف ایران
با پیگیری های رییس اتاق اصناف ایران در جلسات کمیسیون زیربنایی دولت و هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی، آژانس های حمل ونقل عمومی بار و مسافر تحت پوشش اتحادیه های صنفی باقی ماند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، به همین منظور علی فاضلی رییس اتاق اصناف در نامه ای به معاون اول رییس جمهور بر ابقاء آژانس های حمل و نقل بار و مسافر در حوزه قانون نظام صنفی قدردانی کرد.

در نامه علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران به دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور آمده است: پیگیری ها و مکاتبات انجام شده در سال های اخیر ، آرای متعدد هیات عمومی دیوان عدالت اداری و همچنین نظریه معاونت حقوقی ریاست جمهوری همگی موید صنفی بودن فعالیت موسسات تاکسی تلفنی و آژانس ها در چارچوب قانون نظام صنفی است.

فاضلی در این نامه با اشاره به مستندات صورت گرفته و به منظور جلوگیری از اقدامات موازی کاری و خدشه در اجرای قانون جامع و کامل قانون نظام صنفی و همچنین رفع چالش های موجود در صنوف مرتبط از معاون اول رییس جمهوری خواست به وزارت کشور و تمام استانداران ابلاغ شود که فعالیت موسسات اتومبیل کرایه و آژانس ها مشمول قانون نظام صنفی تلقی کنند و مقام های استانی مجاز به صدور دستوری خلاف قوانین و مقررات نباشند.

هیات وزیران، صنفی بودن فعالیت آژانس های عمومی بار و مسافر درون شهری را اردیبهشت ماه ۹۵ تصویب کرد.

مصوبه مذکور ۲۲ اردیبهشت ماه جاری از سوی دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به وزارتخانه های کشور، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، نفت و همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید