بازگشت شاخص بورس به کانال 76 هزار واحد | اتاق خبر
کد خبر: 343501
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 01:37
بورس اوراق بهادار تهران امروز تکانی به خود داد و به سمت رشد شاخص کل پیش رفت تا شاخص با 312 واحد افزایش به بیش از 76 هزار واحد برسد.

اتاق خبر: شاخص کل تالار شیشه‌ای از ابتدای باز شدن معاملات با رشد همراه بود و در نهایت 312 واحد افزایش پیدا کرد و به مقدار 76 هزار و 292 واحد رسید.

این روزها بورس اوراق بهادار تهران با فراز و فرودهای زیادی همراه است به طوری که شاخص کل در روزهای متوالی با افت مواجه می‌شود و سرمایه‌گذاران برای فروش انواع سهم‌های خود صف فروش می بندند و در روز دیگر که شرایط بدون دلایل تکنیکالی و بنیادی به نظر بهتر می رسد شاهد صف های خرید هستیم.

این شرایط بیشتر تحت تاثیر شرایط اقتصادی و سیاسی ایران است چرا که بسیاری از سرمایه‌گذاران نگران هستند که نکند با کوچکترین آسیبی این به تفاهم ایران و کشور های موسوم به 1+5 قیمت سهام ها ریزش پیدا کند و سرمایه خود را از دست دهند همین موضوع باعث شده حتی بسیاری از افرادی که ریسک پذیر هم هستند در این شرایط و اوضاع بازار دست به عصا راه روند.

ارزش معاملات امروز تالار شیشه ای بالغ بر 230 میلیارد و 354 میلیون و 900 هزار تومان بود که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهام و اوراق بهادار مالی قابل معامله در 72 هزار نوبت معامله بود.

در چهارمین روز از معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران نماد شرکت‌های پالایش نفت بندر عباس، پالایش نفت اصفهان، صنعتی و معدنی چادرملو بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و در مقابل شرکت های ایران خودرو، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین اثر نزولی را در شاخص کل اعمال کردند.

در معاملات امروز نماد شرکت‌هایی همچون مشارکت ملی نفت ایران و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس شاهد صف‌های خرید بودند و در مقابل نماد شرکت هایی همچون آذین خودرو، کنتور سازی ایران و صنایع ریخته گری ایران داری صف‌های فروش بودند.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع خاک چینی ایران،سیمان بجنورد و معادن منگنز ایران متوقف و از طرف دیگر نماد معاملاتی شرکت های تولید محور خودرو،خدمات انفورماتیک،الکتریک خودرو شرق،داروسازی زهراوی بازگشایی شدند.

شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز با 3.7 واحد رشد به مقدار 804.8 واحد رسید.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید