۹۰ هزار رأس دام در استان سمنان علیه تب برفکی واکسینه می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 343503
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 01:47
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی جمعیت دامی استان خبر داد و گفت: در این راستا ۵۰ هزار رأس جمعیت گاوی و ۴۰ هزار رأس جمعیت گوسفندی واکسینه می شوند.

اتاق خبر: محمد سعیدی ضمن بیان اینکه طرح واکسیناسیون همزمان تب برفکی جمعیت دامی در اوایل خرداد ماه به مدت ۴۰ روز در سطح استان سمنان شروع می شود، اظهار داشت: در این طرح تعداد ۵۰ هزار رأس جمعیت گاوی و ۴۰ هزار رأس جمعیت گوسفندی واکسینه می شوند.

وی گفت: واکسیناسیون در جمعیت گاو با استفاده از واکسن وارداتی با قیمت تمام شده انجام می شود و تمام هزینه های تأمین واکسن و واکسیناسیون به عهده دامدار است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه انجام واکسیناسیون تب برفکی برای تمام دامداران اعم از صنعتی، سنتی و روستایی الزامی است، افزود: دامداران مکلف به انجام واکسیناسیون هستند و واکسیناسیون در دام سبک و سنگین(گوسفند و بز) به صورت رایگان با تامین واکسن داخلی همچنان ادامه دارد.

سعیدی خاطر نشان کرد: هرگونه حمل ونقل دام منوط به انجام واکسیناسیون تب برفکی و طی ۱۴ روز زمان است.

وی همچنین از برگزاری اولین همایش صنعت اسب در شهرستان مهدیشهر هم خبر داد و گفت: این همایش با محوریت مسائل پزشکی، اقتصادی و اسب درمانی با حضور هیئت سوارکاری استان، مالکین اسب، عشایر غیور و جمعی از دانشجویان و علاقه مندان به رشته سوارکاری در سالن دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی شهرستان مهدیشهر برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان ضمن اشاره به ضرورت توجه به این صنعت در حال توسعه تاکید کرد: اگر سرمایه گذاری در این بخش در بستر امن با مراقبت های بهداشتی-نظارتی دامپزشکی است صورت نپذیرد امنیت سرمایه گذاری وجود نداشته و ثبات آن جز در سایه همکاری، تعامل و توجه مالکان، هیئت های استانی و شهرستانی سوارکاری و باشگاه ها با دامپزشکی و توصیه های بهداشتی و انجام مراقبت های جدی و با برنامه منظم نخواهد بود.

سعیدی همچنین از کسب رتبه دوم پورتال اداره کل دامپزشکی استان سمنان در بین پورتال های اداره کل دامپزشکی استانها نیز خبر داد و افزود: پیرو ارزیابی و رتبه بندی پورتال های ادارات دامپزشکی استانها مطابق سنوات گذشته با اعلام گزارش ارزیابی سال۱۳۹۴ توسط سازمان دامپزشکی کشور، پورتال این اداره کل رتبه دوم را در سطح کشور کسب کرده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید