تحریم‌های ضدایرانی را حفظ می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 343562
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 05:07
فرماندار تگزاس:
فرماندار تگزاس در پاسخ به درخواست رییس‌جمهور آمریکا برای بازنگری تحریم‌ها علیه ایران گفت که بدون توجه به توافق هسته‌ای، این تحریم‌ها را حفظ خواهد کرد.

اتاق خبر - به نوشته روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، گرگ ابوت، فرماندار ایالت تگزاس با ادعای این که توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 جهان را خطرناک‌تر کرده است، اعلام کرد بدون توجه به این توافق هم‌چنان تحریم‌های ایالتی علیه ایران را حفظ خواهد کرد.

باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا در هشتم آوریل نامه‌ای به فرمانداری این ایالت ارسال و از وی خواسته بود تا در تحریم‌های اقتصادی‌اش علیه ایران به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای بازنگری کند.

فرماندار تگزاس در پاسخ رسمی خود به این نامه گفت که این توافق موجب برچیده شدن کامل برنامه هسته‌ای ایران نمی‌شود و از این رو، ایالت تگزاس تحریم‌های ایران را لغو نخواهد کرد.

او که به تازگی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، در گفت‌وگو با رسانه‌های صهیونیستی گفت: اسراییل هیچ متحد قوی‌تری از ایالت تگزاس در آمریکا ندارد و من توافق هسته‌ای را یک تهدید بالقوه علیه اسراییل و دیگر کشورهای جهان می‌دانم.

ابوت در ادامه اظهارات خصمانه خود گفت که به دنبال پیشنهاداتی برای تشدید سیاست‌های ضدایرانی است و از تمامی ایالات خواست تا به این تلاش‌ها بپیوندند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید