نمایشگاه نهم، نوید بخش همکاری بیشتر بورس، بانک و بیمه | اتاق خبر
کد خبر: 343798
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 17:56
مهمترین کار ویژه نهمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه معرفی روش های اصلی سرمایه گذاری در بازار های مالی کشور است.

به گزارش اتاق خبر، مهمترین کار ویژه نهمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه معرفی روش های اصلی سرمایه گذاری در بازار های مالی کشور است. در واقع با برگزاری این نمایشگاه ابزار های سرمایه گذاری بازار سرمایه به جامعه معرفی می شود.
مصطفی زندی، مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی ضمن بیان مطلب فوق در خصوص برگزاری نهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به سنا، گفت: سرمایه گذاری در بازار سرمایه روش های مختلفی دارد که مهمترین آنها بورس، بانک و بیمه است. انتخاب گزینه های اصلی سرمایه گذاری در کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی کشورها مثل کشور ما جامعه با سرمایه گذاری بانکی بیشتر آشنا شده و به آن سمت حرکت می کند اما باید با فرهنگ سازی و آموزش ظرفیت بخش های مختلف بازار سرمایه به مردم معرفی شود.

مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی افزود: هر سه بخش اصلی بازار سرمایه از ظرفیت های مهم اقتصادی محسوب می شود و سرمایه گذاران می توانند به راحتی در این بخش ها سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در بورس دستاوردهای خوبی را برای سرمایه گذاران  رقم خواهد زد و  می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری سودآور و مطمئن قلمداد شود. همچنین در برخی از کشورها بهترین سرمایه گذاری در بخش بیمه است و سرمایه گذاران، سرمایه های خود را به سمت این صنعت هدایت می کنند. وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های تخصصی بازار سرمایه،  ظرفیت های مهم سرمایه گذاری را به جامعه معرفی می کند گفت: می توان عنوان کرد هدف اصلی برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه معرفی دستاوردها و ارائه خدمات سه صنعت اصلی اقتصاد کشور به جامعه است.

مصطفی زندی بیان داشت: برای آنکه دستاوردهای خوبی برای جامعه و متولیان نمایشگاه حاصل شود، باید از برخی کارهایی که به صورت سنتی در گذشته انجام می گرفته پرهیز کنیم.مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی ابراز امیدواری کرد با توجه به تلاش مسئولین و بررسی همه ابعاد برگزاری نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه نیاز مخاطبین به بهترین وجه پاسخ داده شود و عنوان کرد: در دوران ابتدایی برگزاری این نمایشگاه فضای محدودی به بیمه مرکزی اختصاص یافت و شرکت های بیمه حضور پررنگی نداشتند اما در سال های بعد که این فضا وسعت گرفت علاوه بر بیمه مرکزی، سایر شرکت های بیمه نیز حضور داشتند.مصطفی زندی ادامه داد: در نمایشگاه نهم با هماهنگی های صورت گرفته، حضور بیمه ها پررنگ تر از گذشته خواهد بود و فضای مناسبی در اختیار شرکت های بیمه قرار خواهد گرفت.وی افزود: تا کنون حدود ۱۰۰۰ متر از فضای نمایشگاهی به صنعت بیمه اختصاص یافته است و با توجه به اینکه شرکت های بیمه اهمیت حضور در نمایشگاه های تخصصی را لمس کرده اند، مشارکت نیمی از شرکت های فعال در صنعت بیمه کشور پیش بینی
می شود.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید