آلمان و آمریکا توافقی درباره افزایش همکاری ها در زمینه تروریسم امضا می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 343837
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 21:08
آلمان و آمریکا در چارچوب تقویت همکاری ها در مبارزه با تروریسم، امروز (چهارشنبه) توافقی درباره افزایش تبادل اطلاعات امنیتی بین دو کشور امضا می کنند.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه اینترنتی صدای آلمان (دویچه وله)، «توماس دی میزر» وزیر کشور آلمان دیروز (سه شنبه) در واشنگتن در دیدار با «جه جانسون» وزیر امنیت داخلی آمریکا درباره مسائل امنیتی گفت و گو کرد. دو طرف درباره تقویت همکاری در مبارزه با تروریسم توافق کردند.

وزیر کشور آلمان به دنبال این دیدار، با طرف آمریکایی گفت: برلین و واشنگتن خواستار افزایش تبادل اطلاعات امنیتی، مقابله با تبلیغات گروه های افراط گرا در فضای مجازی و تبادل اطلاعات درباره پناهجویانی هستند که ممکن است در طراحی حملات تروریستی نقش داشته باشند.
دی میزر گفت: تروریسم، تهدیدی علیه همه ماست. از این رو، ما باید همکاری بین المللی را تقویت کنیم.
به نوشته دویچه وله، آمریکا به دنبال حملات تروریستی مارس (فروردین) گذشته به بروکسل، پایتخت بلژیک و حملات نوامبر 2015 (آبان 94) به پاریس، خواستار تبادل اطلاعات امنیتی بیشتری است.
جه جانسون در کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه با همتای آلمانی خود از «افزایش تعهدات» کشورهای اروپایی برای همکاری با واشنگتن در جنگ با تروریسم استقبال و به توافق ماه گذشته پارلمان اروپا درباره هماهنگی در جمع آوری اطلاعات مسافران خطوط هواپیمایی در اتحادیه اروپا اشاره کرد.
قرار است دی میزر امروز (چهارشنبه) در دیدار با «لورتا لینچ» وزیر دادگستری آمریکا توافق تبادل اطلاعات امنیتی بین دو کشور را امضا کند.
هنوز جزییات بیشتری درباره متن این توافق ارائه نشده است. آلمان اواسط سال جاری میلادی میزبان کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید