واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال استان البرز ساماندهی می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 343872
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 23:31
در جلسه شورای اداری شهرستان کرج ساماندهی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال استان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

اتاق خبر: رحیم بنامولایی رئیس اتاق بازرگانی استان البرز، در جلسه شورای اداری شهرستان کرج که ظهر چهارشنبه در محل سالن جلسات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان البرز برگزارشد، اظهار کرد: اقتصادمقاومتی استفاده بهینه از امکانات موجود کشور است.

وی با بیان اینکه تطابق عرضه و تقاضا به بررسی و کارشناسی بیشتری نیاز دارد، افزود: باید بازار محور و تقاضا محور حرکت کنیم، جزیره ای حرکت کردن کاری را پیش نخواهد برد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به اینکه باید امنیت سرمایه برای سرمایه گذاران تامین شود، خاطرنشان کرد: عده ای در کشور به اسم سرمایه گذاری خارجی پولشویی می کنند.

وی با بیان اینکه سُفرا می توانند برای توسعه کشور، تجارت و توریست وارد عمل شوند، تصریح کرد: می توان برای رسیدن به اهداف مد نظر، ۱+۵ داخلی را تشکیل داد.

همچنین در ادامه رامین ربیعی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، گفت: توسعه واحدهای صنعتی و طرح ها نیمه تمام از جمله اقدامات در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در سال جاری محسوب می شود.

وی با بیان اینکه از ۱۰ راهکار عملی مقام معظم رهبری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و تحقق اقتصادی مقاومتی هفت بند به حوزه صنعت و معدن باز می گردد، تصریح کرد: واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد در سطح استان البرز ساماندهی می شوند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز خاطرنشان کرد: به طور قطع با افزایش تولید داخل، نیاز کشور تامین و اقتصاد در این شرایط شکوفا می شود.

ربیعی با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر اعطای تسهیلات به کارگاه ها و بنگاه های کوک و متوسط، افزود: در این راستا میزان تسهیلات مورد نیاز واحدها بررسی می شود.

وی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳ طرح ملی برای واحدهای بزرگ مورد هدف قرار داده شده است از این رو در نظر داریم طرح های ملی استان البرز را احصا کنیم، افزود: با توجه به اینکه نمی توان مانع از سرمایه گذاری شد از این رو توسعه شهرک های صنعتی و تشکیل شهرک های صنعتی جدید را در دستور کار داریم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید