داعش به اصل تروریستی خود باز می گردد | اتاق خبر
کد خبر: 343886
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 00:41
ژنرال آمریکایی:
خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز (چهارشنبه) به نقل از یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه خبر داد که داعش در حال بازگشتن به اصل خود یعنی یک سازمان تروریستی است.

اتاق خبر- عوامل داعش به تازگی حملات مرگباری را در داخل و حومه بغداد انجام دادند که ژنرال جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا معتقد است داعش با این اقدامات نشان داد که هنوز هدف خود برای برپایی خلافت را کنار ننهاده بلکه تغییری تاکتیکی برای انحراف توجهات از شکست های اخیر در نبردهای نظامی انجام داده است.

ووتل که در خلال سفر خود به منطقه خاورمیانه با خبرنگاران گفت و گو می کرد گفت که حملاتی که در چند روز گذشته بغداد را به لرزه درآورد و جان 200 شهروند عراقی را گرفت نمایی از طبیعت متغیر جنگ است.
وی گفت: 'ما باید به دشمن مان و توانایی آنها در انطباق و سازگاری با کارزار جنگ احترام بگذاریم. برخی از حملات بغداد نیز نمودی از این انطباق و سازگاری است. داعش متوجه فرصت ها شده و از آنها استفاده می کند. به نظر من آنان اعتقاد دارند که این انفجارها منجر به این خواهد شد که دولت عراق نیروها، تدارکات و نقشه های نظامی خود را از عملیات آزادسازی موصل متوجه بغداد کند.'
ووتل افزود: 'اکنون که داعش حدود 40 درصد از قلمرو خود در عراق را از دست داده است در برخی مواقع عملیات تروریستی را دوباره در دستور کار قرار می دهد.'
رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در چارچوب سفر منطقه ای خود به کشورهای خاورمیانه تاکنون با مقام های امارات متحده عربی و لبنان دیدار کرده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید