هشداربه صهیونیست ها برای تخلیه فوری شهرک ها هنگام اعلام وضعیت اضطراری | اتاق خبر
کد خبر: 343902
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 02:02
با افزایش احتمال جنگی جدید در مرزها با نوارغزه
شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مقامات این رژیم در نامه ای هشدار آمیز به ساکنان شهرک های صهیونیست نشین در اطراف نوارغزه دستور داده اند تا هنگام اعلام وضعیت اضطراری و شروع جنگ با نیروهای مقاومت فلسطین آماده تخلیه فوری و کامل شهرک ها باشند.

اتاق خبر - تلویزیون رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که این تصمیم بعد از بحرانی شدن اوضاع امنیتی در مرزهای نوارغزه در چند هفته گذشته به دنبال عملیات ارتش اسرائیل برای شناسائی و تخریب تونل های فلسطینی و اقدام نیروهای جنبش مقاومت اسلامی(حماس) به گشودن آتش اتخاذ شده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی با بیان اینکه « نیروهای حماس از زمان حمله سال 2014 علیه غزه موسوم به « الجرف الصلب » تاکنون اقدام به تیراندازی نکرده بودند»، افزود: دستور تخلیه فوری و کامل به ویژه شامل ساکنان شهرک هائی می شود که نزدیک مرزهای با نوارغزه قرار دارند و نشان می دهد که اوضاع در مرزها وارد مرحله خطرناکی شده است.
روزنامه صهیونیستی « اسرائیل هیوم» نیز نوشت که علت صدور این دستور ، امکان شروع درگیری های نظامی با نیروهای مقاومت فلسطین در مرزهای با نوارغزه است.
اسرائیل هیوم با بیان اینکه مقامات اسرائیلی می خواهند هرج و مرج ناشی از فرار شهرک نشینان هنگام حمله سال 2014 علیه نوار غزه تکرار نشود»، افزود: شهرک نشینان آن زمان براساس ابتکار شخصی و نه یک برنامه سازماندهی شده اقدام به خروج از شهرک ها کردند.
این روزنامه صهیونیستی در شماره امروز(چهارشنبه) خود افزود که این نامه هشدار آمیز را بخش های مرتبط با اعلام وضعیت های اضطراری و بخش های امنیتی برای شهرک نشینان صهیونیست فرستاده اند.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص هم ماه آوریل گذشته نوشته که « ایال زمیر» فرمانده منطقه جنوب ارتش صهیونیستی دستور داده است هنگام وقوع جنگ علیه غزه، ارتش باید عملیات تخلیه ساکنان شهرک نشین های اطراف نوار غزه را که در تیررس موشک ها قرار دارند، در مدت زمان کوتاهی اجرا کند.
« الون داوید» رئیس شورای صهیونیست نشین سدیروت با طرح تخلیه ساکنان شهرک ها به شدت مخالفت کرده و آن را گامی درست نداسته است.
وی اعتراف کرده است که سخن گفتن مقامات اسرائیلی از ترس موجب فروپاشی روحیه شهرک نشینان صهیونیست شده است.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید