ایران ۹.۶ میلیارد دلار پتروشیمی صادر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 343905
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 02:16
بیش از ۱۸.۸ میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار توسط ایران به بازارهای جهانی در سال گذشته صادر شد.

اتاق خبر: شرکت ملی صنایع پتروشیمی با انتشار گزارشی درباره آخرین وضعیت تولید و صادرات محصولات پتروشیمی ایران، اعلام کرد: مجموع فروش داخلی محصولات پتروشیمی سال گذشته حدود ۱۴ میلیون تن به ارزش ۲۴۱.۵ هزار میلیارد ریال بوده است.

علاوه بر این میزان کل صادرات محصولات پتروشیمی در سال گذشته حدود ۱۸.۸ میلیون تن بود و ارزش نهایی صادرات هم به ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

بر این اساس مجتمع‌های پتروشیمی شیراز، لاله، قائد بصیر، مارون، مهر، فن آوران، پلی نار، خراسان، رجال، پردیس ۱ و ۲ و شازند به ترتیب بالاترین عملکرد تولید محصول را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

در این بین، مجموع تولید ۲۰ مجتمع پتروشیمی منطقه ماهشهر بیش از ١٨ میلیون و ۱۷۷ هزار تن، دوازده مجتمع پتروشیمی منطقه عسلویه بیش از ٢٠ میلیون تن و تولید مجتمع های دیگر مناطق نیز بیش از ٨ میلیون تن در ۱۳۹۴ بوده است.

 در منطقه ماهشهر پتروشیمی بندر امام با ۵ میلیون و ۲۶۸ هزار تن بالاترین تولید را رقم زد و در منطقه عسلویه نیز پتروشیمی نوری با بیش از ۴ میلیون تن بالاترین تولید را داشت و سر انجام در میان دیگر مجتمع های پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی شیراز با تولید یک میلیون و نهصد و چهل هزار تن محصول بیشترین تولید را داشت.

از سوی دیگر سال گذشته، ۱۶ مجتمع پتروشیمی تعمیرات اساسی را انجام دادند و در این میان ۳ مجتمع پتروشیمیایی نوری، مروارید و کرمانشاه تمامی واحدهای فرآیندی خود را تعمیر اساسی  کردند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید