بررسی آخرین دستاوردهای مهندسی معدن توسط استاد دانشگاه صنعتی میشیگان | اتاق خبر
کد خبر: 343910
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 02:42
سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی معدن و گرامیداشت هفته معدن، سوم خردادماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

اتاق خبر: احسان آزاد، دبیر سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی معدن گفت: در همایش مهندسی معدن، نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن وتجارت، رییس نظام مهندسی معدن، رییس انجمن مهندسی معدن، رییس خانه معدن، رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران حضور دارند.

وی افزود: دکتر ابراهیم ترشیذی، استاد دانشگاه صنعتی میشیگان از آمریکا سخنران اصلی این همایش یک روزه خواهد بود که آخرین تحولات و دستاوردهای علمی حوزه شمهندسی معدن را برای حاضران تشریح خواهد کرد.

آزاد، دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیات علمی، معدنکاران و فعالان صنایع معدنی را مخاطبان اصلی این همایش ذکر کرد و گفت: مخاطبان می‌توانند در طول هفته مهندسی معدن با ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی با موضوعات کاربردی کارگاه روش­های به‌سازی و تحکیم خاک و سنگ، حقوق معادن و ثبت محدوده‌های معدنی، مقاله نویسی معدنی، آشنایی با جواهرات و سنگ های معدنی و همچنین ابزار دقیق در بخش مهندسی معدن به صورت علمی و عملی آشنا شوند.

دبیر همایش، بررسی دستاوردهای قراردادهایی را که در حاشیه همایش سال گذشته بین دانشگاه و برخی فعالان معدنی منعقد شده است، از دیگر محورهای همایش امسال برشمرد و افزود: این قراردادها علاوه بر انسجام و تقویت هرچه بیشتر ارتباط و همکاری مشترک صنعت و دانشگاه، نتایج ارزنده‌ای در حوزه‌های علمی، پژوهشی و اقتصادی خواهد داشت.

وی برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و یافته‌های علمی بخش معدن و بروزترین کتب و مجلات معدنی و قدردانی از برترین‌ها در بخش‌های دانشجویی، دانش آموختگان و معدنکاران و اساتید پیشکسوت را ازجمله برنامه‌های جنبی سیزدهمین همایش علمی مهندسی معدن عنوان کرد.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، این همایش به همت دانشکده مهندسی معدن و انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با مشارکت خانه معدن، انجمن مهندسی معدن ایران، سازمان نظام مهندسی معدن ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان زمین زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران برگزار می شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید