روسیه مذاکره با معارضان سوری را ادامه داد | اتاق خبر
کد خبر: 344022
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 09:18
میخاییل بوگدانف معاون وزیر خارجه و نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در چارچوب ادامه رایزنی های این کشور با معارضان سوری، امروز (چهارشنبه) در مسکو با قدری جمیل رهبر تشکل موسوم به جبهه مردمی برای تحول و آزادی سوریه دیدار کرد.

اتاق خبر - وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که بوگدانف در این دیدار خواستار از سرگیری مذاکرات سوری سوری برای رسیدن به راه حل سیاسی مسائل سوریه شد.
بنا به این گزارش، طرفین در این دیدار اوضاع سوریه در زمینه های مختلف و افق مذاکرات سوری سوری تحت نظارت سازمان ملل در ژنو را بررسی کردند.
بوگدانف و جمیل همچنین در این مذاکرات بر لزوم پایدار و همه گیر بودن مذاکرات سوریه با شرکت تمامی طرف های معارض و دولت این کشور مطابق با قطعنامه 2254 تاکید کردند.
طرف سوری در پایان نشست هفته پیش وزیران خارجه کشورهای عضو گروه حامیان بین المللی سوریه در وین را عالی ارزیابی کرد.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در حاشیه این نشست با هیاتی از معارضان سوری دیدار و بر اهمیت ادامه مذاکرات سوری سوری تاکید کرد.
آمریکا پس از زمین گیر شدن گروه های تروریستی در عملیات نیروی هوافضای روسیه و ارتش سوریه که شکست سناریوی ساقط کردن حکومت سوریه را قطعی کرد، مجبور به پذیرش پیشنهاد روسیه و ایران برای قبول آتش بس و آغاز از سرگیری مذاکرات سوری شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید