اشرافیت ارتش بر مرزها و آمادگی رزمی با هرگونه تهدید خارجی | اتاق خبر
کد خبر: 344078
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 13:21
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، آمادگی رزمی پرسنل ارتش را در دفاع از مرزهای ایران اسلامی بسیار خوب اعلام کرد و اظهار داشت: ارتش هر گونه تهدید خارجی بویژه ازسوی گروهک های تکفیری و داعشی را در نطفه خفه می کند.

اتاق خبر - امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز پنجشنبه درجمع پرسنل سربازخانه سرلشکر شهید هوشنگ اسدالله پور شهرستان گنبدکاووس، گفت: ارتش جمهوری اسلامی در راستای ماموریت های محوله، سه مولفه و راهبرد برای حفظ و ارتقای آمادگی رزمی نیروهای خویش در دستور کار دارد.

وی، آموزش تئوری و عملی نیروهای نظامی، به روز رسانی تسلیحات، تجهیزات و تاکتیک های نظامی و تقویت بنیه های اعتقادی پرسنل پایور و وظیفه را سه راهبرد ارتش جمهوری اسلامی در ارتقای آمادگی رزمی نیروهای این یگان برشمرد.
امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: علاوه بر این سه راهبرد، نیروهای ارتش جمهوری اسلامی، تمامی تهدیدات در خارج از مرزها بویژه از سوی گروهک های تکفیری و داعشی را که به نیابت از آمریکا، اسرائیل و هم پیمانان عربی آنان درمنطقه حضور دارند، شبانه روزی رصد می کند.
وی خطاب به ملت ایران اسلامی تصریح کرد: ملت هوشیار و آگاه ایران بداند که فرزندان آنان در ارتش جمهوری اسلامی هرگز در برابر تهدیدات دشمنان و نیز گروهک های تکفیری و داعشی غافلگیر نمی شود و تهدید کننده را از کرده خویش پشیمان خواهند کرد.
امیر سرتیپ پوردستان همچنین باتاکید مجدد بر ضرورت حفظ آمادگی و ارتقای توان رزمی تمام نیروهای ارتش جمهوری اسلامی برای مقابله با تهدیدات خارجی، گفت: حفظ آمادگی رزمی و درکنار آن تقویت بنیه اعتقادی همچون دوران هشت سال دفاع مقدس برکات زیادی برای کشور دارد.
وی، افزایش اعتماد به نفس در میدان نبرد، تامین امنیت روانی برای مردم و بازدارندگی دشمن ازحمله به ایران را سه برکت حفظ آمادگی رزمی نیروهای ارتش برشمرد و افزود: اگر آمریکا و اسرائیل و متحدانشان سال ها و به بهانه های مختلف برای حمله به ایران درمنطقه حضور دارند اما جرات حمله به کشور را ندارند، بواسطه توان رزمی نیروهای مسلح ایران و ارتش است.
امیر سرتیپ پوردستان خاطرنشان کرد: توان رزمی بالای نیروهای مسلح ایران سبب شد تا این کشورها مفتضحانه از منطقه خارج و جنگ های نیابتی را به جای خود در منطقه خاورمیانه باقی گذاشتند.
وی به ماموریت های مستشاری ارتش جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و تصریح کرد: شوق و اشتیاق نیروهای این یگان برای انجام این ماموریت ها قابل ستایش است.
امیر سرتیپ دوم علی جهانشاهی، فرماندهی ارشد قرارگاه عملیاتی نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور نیز دراین مراسم باتبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یادو خاطره 48 هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی، گزارشی از آمادگی رزمی نیروهای ارتش بالاخص سربازخانه سرلشکر شهید هوشنگ اسدالله پور ارائه داد.
شب گذشته نیز فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و هیات همراه با خانواده شهید صادق شیبک از شهدای مدافع حرم از شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان دیدار و از آنان دلجویی کرد.
شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید