دو مبلغ داعش در روسیه دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 344484
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 13:49
دو متهم به عضویت در داعش که به عنوان مبلغ جذب نیرو برای این گروه تروریستی تکفیری در روسیه فعالیت می کردند در عملیات ماموران امنیتی این کشور در شهر سن پترزبورگ بازداشت شدند.

اتاق خبر - خبرگزاری ایتارتاس امروز (شنبه) به نقل از کمیته بازپرسی دادستانی روسیه گزارش داد: بازداشت شدگان به عنوان عامل داعش با هدف عضو گیری این گروه را تبلیغ می کردند.

بنا به این گزارش، دستگیر شدگان اتباع تاجیکستان هستند که حین انجام تبلیغ برای جذب عضو برای انجام اعمال تروریستی مورد نظر داعش شناسایی و بازداشت شدند و از محل سکونت آنان نیز نشریه ها و کتاب هایی با مضامین افراط گرایی کشف شد.
با توجه به اینکه گروه تروریستی داعش تاکنون بارها مسکو را به دلیل همکاری با ارتش سوریه در بمباران مواضع تروریست ها به انتقام گیری تهدید کرده است، تدابیر امنیتی گسترده ای در سراسر روسیه اجرا می شود و تاکنون ده ها نفر از عوامل داعش یا تروریست های بازگشته از خاورمیانه بازداشت شده اند که ملیت چندین نفر آنان تاجیکستانی اعلام شده است.
رییس سازمان امنیت فدرال روسیه نیز دو روز پیش اعلام کرد که ماموران امنیتی موفق به کشف و خنثی کردن انجام یک رشته عملیات تروریستی شده اند که قرار بود در شهرهای بزرگ این کشور اجرا شود.
آلکساندر بورتنیکوف گفت که در چارچوب اجرای خنثی کردن عملیات تروریستی که با همکاری ماموران امنیتی بلاروس و روسیه صورت گرفت، یک شهروند این کشور که تحت پیگرد بین المللی قرار داشت و اعلام شده بود در فعالیت های تروریستی در سوریه شرکت داشته، بازداشت شده است.
سه هفته پیش نیز این سازمان اعلام کرد سه داعشی که با ورود از تاجیکستان قصد داشتند در مسکو اعمال تروریستی انجام دهند، دستگیر شدند.
از سوی دیگر، برخی شهروندان روسیه بویژه از جمهوری چچن در صفوف گروه های تروریستی تکفیری در عراق و سوریه حضور دارند و حتی واحدی از تروریست های چچنی که به «الشیشانی» شهرت دارند، در سوریه فعالیت می کند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید