نظام اسلامی باید با انسجام و وحدت روی اصول و ارزش ها تکیه کند | اتاق خبر
کد خبر: 344655
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 08:38
امامی کاشانی:
امام جمعه موقت تهران گفت: نظام جمهوری اسلامی باید در شرایط کنونی جهان اسلام، با افزایش انسجام و ‌وحدتش، روی اصول و ارزش ها تکیه کند.

اتاق خبر - آیت الله محمد امامی کاشانی شنبه شب در جشن میلاد بقیه الله الاعظم حضرت مهدی موعود(عج) در مصلای کاشان با بیان این مطلب افزود: شرایط فعلی جهان اسلام به گونه ای است که آمریکا به عنوان بزرگ ترین ظالم و مستکبر از یک سو و صهیونیست ها و آل سعود از سوی دیگر برای آن برنامه ریزی می کنند.

وی همچنین به لزوم بهره گیری از انسجام بر پایه اصول و ارزش ها اشاره کرد و گفت: امروز باید به عنایات امام عصر (عج) وصل باشیم و‌ پشت سر رهبر معظم انقلاب که در عصر غیبت زعیم جامعه و سردمدار عظمت ایران است٬ حرکت کنیم که این معنای ظهور و امید است.
امام جمعه موقت تهران گفت: در مورد نشانه های ظهور نقل شده که چنان خصومتی میان شیعیان می شود که حاضر نخواهند بود به هم سلام کنند و در تشییع جنازه شرکت کنند و به همدیگر لعن و آب دهان می اندازند.
آیت الله امامی کاشانی در ادامه افزود: این شرایط به این معنی نیست که برغم خوشحالی از انتظار، سکوت کنیم، بلکه باید امر به معروف و‌ نهی از منکر کرد و ‌جامعه را ساخت.
وی گفت: برای وصل شدن به حضرت بقیه الله تنها پرچم افراشتن و شعار دادن ملاک نیست، بلکه باید زبان و ‌عمل ما عادلانه و‌ منصفانه باشد‌.
امامی کاشانی تصریح کرد: رعایت ارزش های انسانی و‌ حقوق مردم٬ اخلاق و‌ تقوا و رعایت حقوق همسر و ‌فرزندان و جامعه از راه های وصل است و علیه یکدیگر قیام کردن و ‌گفت وگو کردن خلاف انتظار است.
وی خاطرنشان کرد: نیمه شعبان زمان راز و ‌نیاز و فرصتی است تا منتظران به معنای واقعی دعا کنند تا با خداوند متعال و امام عصر (عج) در سایه تقوا، پاکدامنی و حفظ دل و‌ چشم ارتباط پیدا کنیم و ‌وصل شویم.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید