سلاح های بهینه شده ارتش در رزمایش بیت المقدس 28 آزمایش می شود | اتاق خبر
کد خبر: 344680
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 12:30
معاون عملیات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: سلاح های بهینه شده شامل راکت نازعات و والفجر، راکت انداز 22 و توپخانه دور زن 45 با افزایش دقت و سرعت، در رزمایش بیت المقدس 28 آزمایش می شود.

اتاق خبر - امیر سرتیپ دوم ستاد علی محرابی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش بیت المقدس 28 در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: ما امروز شاهد برگزاری مرحله اول و دوم رزمایش بیت المقدس 28 در منطقه مرنجاب آران و بیدگل هستیم.

وی به اهداف برگزاری این رزمایش اشاره کرد و افزود: ارتقا و تکمیل آموزش های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی (نزاجا) که در طول سال سپری شده است، مرحله تکمیلی و میدانی آن در این رزمایش انجام می شود.
معاون عملیات نیروی زمینی ارتش گفت: امروز در مرحله اول و دوم رزمایش موشکی و راکت از جمله راکت نازعات و والفجر، راکت انداز 22 و توپخانه دور زن 45 بهینه شده، با افزایش دقت و سرعت، هدف ها مورد اصابت قرار می گیرد.
وی ادامه داد: مرحله اول از جمله دسته‌ها و رسته‌های توپخانه، تکاور و مهندسی شامل 2 گروه تخصصی است.
معاون عملیات نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: مرحله دوم نیز شامل عملیات ویژه توسط تیپ 65 نوهد (کلاه سبزها) با انجام حرکت های سرعتی در مقابل دشمن فرضی، شامل حرکت های دستگیری و تعقیب و گریز و عملیات ویژه توسط دلاورمردان نوهد انجام می شود.
در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اقتدار و توان یگان های نیروی زمینی ارتش در رزمایش بیت المقدس 28 از روز یکشنبه به مدت 2 روز با حضور امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در کویر مرنجاب آران وبیدگل و منطقه عمومی نصرآباد اصفهان به نمایش گذاشته می شود.
در برگزاری رزمایش بیت المقدس 28 ارتش جمهوری اسلامی، آخرین تاکتیک های دفاعی و موشکی با جدیدترین سلاح ها و به صورت واقعی تمرین خواهد شد.
ارتقای آمادگی رزمی یگان های نیروی زمینی ارتش و آزمایش تجهیزات و سلاح هایی که تاکنون در این نیرو رونمایی شده، از اهداف برگزاری این رزمایش است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید